Zapełnijmy razem „Kolorowy Piórnik”

Nie ma co ukrywać, że wakacje wielkimi krokami zbliżają się ku końcowi. 🙁 Już za niecałe 2 tygodnie dzieci wrócą do szkolnych ławek. Czas więc zacząć kompletować szkolne wyprawki. Plecak, zeszyty, strój na w-f, buty na zmianę, piórnik, kredki, długopisy….

Skompletowanie wyprawki dla wielu rodzin stanowi niemałe wyzwanie, dlatego Fundusz Dzieci Osieroconych już w połowie czerwca rozpoczął ogólnopolską akcję „Kolorowy Piórnik”. Dzięki pomocy ludzi o wielkich serduchach wiele wyprawek już zostało skompletowanych i przed 1 września trafi do podopiecznych Fundacji Hospicyjnej. Akcja trwa jednak do ostatniego tygodnia sierpnia, dlatego wciąż macie szansę, by też pomóc w skompletowaniu wyprawek dla dzieciaków.

Do tej pory z pomocy Funduszu w postaci wyprawek szkolnych skorzystało ok. 1000 dzieci z całej Polski, zarówno osieroconych przez pacjentów hospicjów, jak i rodzeństwa dzieci chorych, otoczonych hospicyjną opieką. W tym roku na kolorowe piórniki, ale i nowe zeszyty, plecaki, strój na wf, zestawy do nauki geometrii czy plastyki czeka 150 dzieci z województwa pomorskiego i ok. 400 z pozostałych terenów Polski.

Jeśli chcecie ułatwić początek roku szkolnego osieroconym dzieciom, to możecie np.

  • wpłacić darowiznę na konto: 23 1540 1098 2001 5562 4727 0010
  • pobrać skarbonkę z siedziby Fundacji do swojej firmy (kontakt: fundacja@hospicja.pl)
  • wybrać się 25-27 sierpnia do Centrum Handlowego Auchan w Gdańsku (ul. Szczęśliwa 3) i przekazać przybory szkolne wolontariuszom Fundacji Hospicyjnej
  • wysłać nowe przybory szkolne na adres Fundacji Hospicyjnej: 80-208 Gdańsk, ul. Chodowieckiego 10 (chociaż już w tym momencie lepsze będzie osobiste dostarczenie wyprawek do Fundacji, by na pewno przed 1 września wyprawki trafiły do dzieci)

Zawartość pełnej szkolnej wyprawki to: plecak, zeszyty w kratkę, zeszyty w linię, zeszyty A4 w kratkę i w linię, zeszyty w pięciolinię, bloki rysunkowe, bloki techniczne, wycinanki, piórnik, długopis, mazaki, kredki ołówkowe, kredki świecowe, gumka, ostrzałka, bibuła, zestaw kreślarski, teczka na prace A4, plan lekcji, worek na buty, strój na wf, buty na zmianę.

Pokażmy dzieciom, które straciły swoich bliskich, że nie pozostały same, a ich uśmiech i poczucie bezpieczeństwa są wciąż ważne dla wielu osób.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *