WINGS FOR LIFE WOLRD RUN: biegniemy dla tych, którzy nie mogą.

Słyszeliście o takim biegu, w którym nie liczy się dobiegnięcie do METY, a ucieczka od niej? Jeśli nie, to pozwólcie, że wyjaśnimy wszystko od początku..

Untitled design-2

Wings for Life World Run to bieg, który jednoczy biegaczy z różnych zakątków naszej planety wokół wspólnej misji. Celem jest odnalezienie metody leczenia urazów rdzenia kręgowego. 100% opłat startowych przeznaczane jest na badania nad rdzeniem kręgowym.
Jest to bieg na ogromną skalę – dla wszystkich, wszędzie, o tej samej porze, a do końca wytrwa tylko jeden. Samochody Pościgowe stopniowo zwiększają tempo jazdy – aż dogonią ostatniego biegacza – ZWYCIĘZCĘ! To poważna sportowa rywalizacja. Niesamowite jest to, że w 2015 roku w Szwecji zwycięzcą został uczestnik startujący na wózku inwalidzkim – Aron Anderson. Wygrał on bieg, osiągając wynik 64,82 km!

image_proxy_large-5

Aron Anderson – zwycięzca Wings For Life World Run 2015 w Szwecji

image_proxy_large

Aron Anderson – Szwecja

image_proxy_large-6

Globalny zwycięzca Wings For Life World Run – Lemawork Ketama (79,9 km!)

Kilka zdań o poprzedniej edycji:

„Widziałem mnóstwo wzruszających scen – biegaczy, którzy sobie nawzajem pomagali, pchali wózki uczestników, którzy nie mogli pobiec… To było fantastyczne wydarzenie”

„Hmm..czy mogłem sobie wymarzyć lepszy finisz biegu, niż ten przy akompaniamencie okrzyków i wiwatów kierowcy Formuły 1 Davida Coultharda, mistrza Rajdu Dakar Marca Comy czy skoczka misji Stratos Felixa Baumgartnera?”

„Wings for Life World Run to dobra zabawa. Miała dla mnie ogromne znaczenie, bo wiem, że wspieram badania nad urazami rdzenia kręgowego.”

W ciągu dwóch lat od powstania Wings for Life World Run w 40 różnych lokalizacjach wystartowało 136 677 osób i łącznie zebrano ponad 7 mln euro na badania nad urazami rdzenia kręgowego prowadzone na całym świecie.

Madryt

Wings for Life World Run 2015 w Madrycie

gruzja

W Gruzji

image_proxy_large-2

W Poznaniu

 

Informacje ogólne dotyczące BIEGU:
Założenie jest proste. W biegu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie lub które w dniu biegu mają ukończone 16 lat (za zgodą rodziców).

W Polsce Wings For Life World Run odbędzie się już po raz 3.!

 • 8 maja 2016 roku o godzinie 13:00 w Poznaniu.
 • Bieg odbędzie się po drogach Wielkopolski – startując z popularnej Malty przez centrum miasta, a następnie w stronę Gniezna.
 • Na wygraną mają szanse również wózkarze. Startują oni we wspólnych zawodach z biegaczami.
 • Wpisowe przez cały okres rejestracji wynosi 120 złotych, a liczba miejsc startowych w biegu jest ograniczona do 5000.
 • Rejestracja trwa do 4 maja 2016 roku do godziny 13:00 czasu lokalnego.
 • Więcej informacji uzyskasz oraz dokonasz rejestracji na stronie internetowej: www.wingsforlifeworldrun.com/pl/pl

 

A dla tych z Was, którzy nie mogą pojawić się 8 maja w Poznaniu jest: WINGS FOR LIFE WORLD SELFIE RUN!

wings for life selfie

Selfie Run to bieg, w którym możesz wystartować, korzystając z zupełnie nowej aplikacji Wings for Life World Run na systemy iOS i Android. To idealna opcja dla osób, które chcą wyznaczyć sobie własną trasę, pobiec równocześnie z innymi uczestnikami na całym świecie i przeżyć tę samą przygodę, łącznie z ucieczką przed wirtualnym Samochodem Pościgowym. Szczegóły na: www.wingsforlifeworldrun.com/pl/pl/o-biegu/selfie-run/

Pamiętajcie! 8 maja sznurujemy buty i dołączamy do WINGS TEAMU! 🙂

3 replies
 1. Gino Patrick
  Gino Patrick says:

  Jestem jednym z ostatnich 3200 tygrysów, które zyja na wolnosci, na calym swiecie. Adoptujac mnie, ratujesz zycie mi i pozostalym tygrysom. Nasz swiat zmierza ku zagladzie. Czy na to pozwolisz? Przekaz comiesieczna lub jednorazowa wplate na pomoc mi i mojej rodzinie.

  Odpowiedz
 2. anka
  anka says:

  Kocham takie akcje! W tym roku mam kilka biegów w kalendarzu, na pewno maraton pko, ale mniejsze też się tam znajdą, biegajmy i pomagajmy 🙂

  Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *