Pola Nadziei, trening z Anną Lewandowską, Kiermasz Sklepów Charytatywnych…czyli weekend pełen dobra. :)

To był bardzo dobry weekend. Przyszła wiosna i w naszym kalendarzu zaczęły mnożyć się wydarzenia charytatywne. 🙂 Festiwale, festyny, bale, treningi,  biegi, koncerty… Jest w czym wybierać, prawa?

Tyle okazji do pomagania na wyciągnięcie ręki. Dlatego my też nie mogłyśmy siedzieć w domu. 🙂

W sobotę – trening z Anną Lewandowską. Kinga (najbardziej wysportowana część naszej drużyny 😉 ) pomagała w organizacji treningu. Było bardzo intensywnie i bardzo wesoło. W skrócie: świetna atmosfera, dużo ruchu, mnóstwo radości. 🙂 I co najważniejsze…dużo pomocy! Dochód z eventu został przekazany na potrzeby Domu dla Samotnych Kobiet oraz Matek z Dziećmi w Gdańsku – Wrzeszczu.

trening_anna_lewandowska

Niedziela też bardzo aktywna. 🙂 Tym razem wzięłyśmy z Kingą udział w I Biegu Nadziei. Muszę przyznać, że był to bieg inny niż wszystkie. Dlaczego? Po pierwsze, bo najważniejszym celem nie było zrobienie „życiówki”, a bezinteresowna pomoc hospicjum. Po drugie, bo atmosfera była niesamowicie przyjazna, rodzinna i radosna. Nawet czarne chmury, jakoś przeszły bokiem i w suchych ubraniach dobiegliśmy do mety. Oczywiście do domu każdy wrócił z żonkilem i uśmiechem na ustach. 🙂

POLA NADZIEI AGA

 

Sylwia z kolei wybrała się do Sopotu na I Trójmiejski Kiermasz Sklepów Charytatywnych. 🙂

W sopockiej restauracji Dziupla przybywający mogli zarówno podzielić się swoimi zbędnymi fantami, jak również zakupić coś dla siebie i tym samym pomóc innym. 🙂

Dziupla

Samo wydarzenie było bardzo kameralne. Kiermasz przebiegł w atmosferze uśmiechu, chęci niesienia pomocy i z unoszącym się aromatem pysznej kawy. Jeśli też macie choć trochę zbędnych ubrań, biżuterii, książek czy innych bibelotów, zachęcamy do oddania ich do jednego ze sklepów charytatywnych. 🙂

SKLEPY_CHARYTATYWNE_DZIUPLA

Wśród wystawców znalazły się cztery trójmiejskie sklepy charytatywne:

Fundacja Cudów Szafa

Ich sklep charytatywny „Targ Możliwości” powstał prawie 3 lata temu i do dziś czynnie działa na Gdańskiej Morenie. Sklep ten jest pomysłem fundacji na dobroczynny recykling. Dzięki zbiórce i sprzedaży podarowanych przedmiotów, Fundacja Cudów Szafa realizuje warsztaty dla starszych i najmłodszych, wspiera domy pomocy społecznej, schroniska oraz rodziny znajdujące sięw  trudnej sytuacji życiowej bądź materialnej.

Sklep Charytatywny LukLuk

Został uruchomiony w lipcu 2015 roku w ramach projektu finansowanego przez Fundusz Inicjowania Rozwoju. Darowizny dla sklepu przekazują zarówno osoby prywatne jak i firmy. Sprzedaż tych rzeczy pozwala na opłacanie szkoleń zawodowych oraz zatrudnienie osób wykluczonych społecznie i długotrwale bezrobotnych. Motto sklepu to: „Dajemy drugą szansę ludziom i drugie życie rzeczom”.

Sklep Wsparcia Społecznego SWS

Sklep ten został założony przez Fundację Holistycznej Re-Kreacji HRK. Działa on na rzecz wszystkich osób potrzebujących i silnie wspiera bezdomnych. Motto założycieli brzmi: „To co robimy dla innych, robimy dla siebie, a to co robimy dla siebie robimy też dla innych”.

Sekcja do Spaw Kotów Wolnobytujących

To grupa ludzi z Trójmiasta, wspierająca zwierzęta, a szczególnie wolnobytujące koty. Prężnie i z zapałem stara się odmienić los tych zwierzaków, także poprzez zbiórki darów i sprzedaż ich na cele pomocowe.

 

Wiosna to nie czas na zamulanie – to czas na działanie! 🙂 Umawiamy się, że od teraz na każdym wydarzeniu charytatywnym będzie komplet? 🙂

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *