„Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka” – spełnij marzenie osieroconego dziecka o lalce, piłce do nogi lub książce.

Kto z nas nie czekał z ustęsknieniem na Dzień Dziecka? A może wciąż czeka? 😉

Z okazji święta wszystkich dzieci Fundacja Hospicyjna po raz kolejny organizuje akcję „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka”! Ponieważ tego wyjątkowego dnia prezent powinien otrzymać każdy młody człowiek, bez względu na życiową sytuację i materialny status rodziny.

mis dzien dziecka

Dla pracowników Fundacji Dzień Dziecka jest jednym z najważniejszych świąt w roku, bowiem w tym dniu spełniają się marzenia ich podopiecznych z całej Polski! 🙂 Przygotowania do akcji zaczynają się już w pierwszym miesiącu roku, a finał akcji ma swoje miejsce pod koniec maja. Tak, aby wszystkie wymarzone prezenty trafiły do dzieci na czas.

Podopieczni Funduszu Dzieci Osieroconych, to dzieci, które straciły rodzica, wciąż przeżywające żałobę. Upragniony przez nie prezent często kosztuje naprawdę niewiele, a my możemy sprawić, że na ich twarzach chociaż na chwilę pojawi się szczery uśmiech radości. 🙂

Jak można pomóc? Marzenia dzieci o zabawkach, ubraniach czy przyborach szkolnych można spełnić w bardzo prosty sposób.  Zakupiony prezent wybrany z listy, wraz z kartką życzeń, należy wysłać na adres Fundacji Hospicyjnej: ul. Chodowieckiego 10, 80-208 Gdańsk, za której pośrednictwem trafi on do konkretnego marzyciela. Fundacja pomaga również w zakupie prezentów – w tym celu wystarczy skontaktować się z koordynatorką akcji Justyną Ziętek (662 692 831  j.zietek@hospicja.pl), wskazać wybrane marzenie dziecka i przelać darowiznę na konto: Bank BOŚ SA O/ Gdańsk 23 1540 1098 2001 5562 4727 0010 z dopiskiem np. „Uśmiech Dziecka – dla Marka, 234”.

Listę dzieci czekających na prezent znajdziecie TU (klik).

Usmiech-Dziecka

Miś, plecak, rower, gra planszowa…Jak widać marzenia dzieci są bardzo różne.

Akcja trwa do 20 maja 2016 r., a szczegółowych informacji udziela koordynatorka projektu.

Uwaga! Organizatorzy proszą, by prezenty dostarczane były do Fundacji niezapakowane  w papier ozdobny, tylko włożone do toreb. Koniecznie przed zakupem prezentu skontaktujcie się z koordynatorką akcji Justyną Ziętek (662 692 831  j.zietek@hospicja.pl). Koordynator zaznaczy na liście Państwa wybór, sprawdzi czy wybrane dziecko nie ma już darczyńcy.

Fundacja Hospicyjna od ponad dekady promuje idee hospicyjne i wolontariackie w społeczeństwie. Wspiera nie tylko pacjentów hospicjum, ale i ich bliskich. Problemy te nie omijają dzieci, których bliscy byli pod opieką hospicjum, dlatego od dziesięciu lat prowadzony jest również Fundusz Dzieci Osieroconych.  Ma on za zadanie aktywne towarzyszenie dzieciom w żałobie. Pomoc świadczona jest w formie pomocy ekonomicznej rodzinie, której sytuacja materialna wraz z odejściem jednego z jej członków często się pogarsza, a także wsparcia psychologicznego, udzielanego wszystkim małoletnim żałobnikom, bez względu na przyczynę śmierci ich bliskich (w ramach programu „Tumbo Pomaga”). Wsparcie socjalne jest udzielane w postaci stypendiów, prezentów z okazji Świąt czy Dnia Dziecka, szkolnych wyprawek oraz wakacyjnych obozów. Do tej pory skorzystało z niego ok. 7500 osieroconych dzieci. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.funduszdzieci.pl oraz www.tumbopomaga.pl.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *