Świąteczny Stół Pajacyka – połącz przyjemne z pożytecznym!

3 grudnia Polska Akcja Humanitarna zaprasza do udziału w piętnastej edycji Świątecznego Stołu Pajacyka, jednodniowej akcji charytatywnej, w ramach której właściciele lokali gastronomicznych przekazują 10% dziennego obrotu na rzecz programu dożywiania dzieci w Polsce i na świecie Pajacyk. W tym roku weźmie w niej udział aż 575 lokali w całym kraju!

Świąteczny Stół Pajacyka – to doskonała okazja, żeby połączyć przyjemne z pożytecznym i dobrą strawę z dobrą sprawą, czyli pomaganiem niedożywionym dzieciom.

W sobotę 3 grudnia każdy będzie miał okazję zjeść smaczne danie lub ciastko, napić się ulubionej kawy lub herbaty i wesprzeć tym samym program dożywiania dzieci. Wystarczy wybrać się do jednego z lokali, których właściciele postanowili wspomóc działania Polskiej Akcji Humanitarnej i przekazać w tym dniu na program Pajacyk 10% z każdego rachunku.

swiateczny stol pajacyka

www.pajacyk.pl/ssp/lista-lokali/

W tym roku do akcji przyłączyła się rekordowa liczba lokali – aż 576! Przy Świątecznym Stole Pajacyka można będzie usiąść w aż 90 miejscowościach w Polsce oraz w Vianden w Luksemburgu. A w pajacykowych lokalach – dla każdego coś dobrego: zarówno dla miłośników hamburgerów, jak i kuchni organicznej, dla smakoszy kuchni włoskiej i bałkańskiej, amatorów sushi i fanów zapiekanek. W akcji biorą też udział sieci Starbucks Polska, Bobby Burger i Wild Bean Cafe.

Pełna lista lokali jest dostępna na facebookowym wydarzeniu na profilu Pajacyk – Polska Akcja Humanitarna oraz na mapce na stronie www.pajacyk.pl.

W 2015 roku Pajacyka wsparło 545 lokali, których właściciele przekazali Polskiej Akcji Humanitarnej łącznie 94 575,25 zł, czyli równowartość mniej więcej 23 tys. posiłków wydawanych w ramach programu Pajacyk w polskich szkołach. To dotychczasowy rekord akcji – może przy okazji przy okazji jubileuszowej edycji, uda się zebrać 100 tys. zł?

Polska Akcja Humanitarna od lat pomaga niedożywionym i głodnym dzieciom. W ramach programu Pajacyk Polska, od 1998 r. finansuje posiłki w polskich szkołach i świetlicach, a od 2011 r. działa również poza krajem, zapewniając dostęp do żywności w regionach świata, gdzie panuje ubóstwo lub toczą się wojny i trwałe konflikty zbrojne. Do tej pory Pajacyk, obok polskich stołówek, dotarł także do dzieci i ich rodzin w Somalii, Sudanie Południowym i Syrii.

Pajacyka i Polską Akcję Humanitarną można wspierać nie tylko 3 grudnia!

  • W okresie przedświątecznym Pajacyka wspiera również pluszowy miś Auchan – okolicznościowa maskotka, którą będzie można kupić we wszystkich sklepach sieci aż do samej Wigilii.
  • Świąteczne zakupy można też zrobić w internetowym sklepiku Polskiej Akcji Humanitarnej: www.sklep-pah.pl.
  • Przez cały rok można wspierać PAH dokonując wpłat na konto nr 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 lub online na stronie www.pah.org.pl/wspieraj
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *