Spełniaj marzenia z Fundacją Mam Marzenie

Zostać księżniczką, pływać z delfinami, być żołnierzem… to dzięki Fundacji Mam Marzenie od 2004 roku ponad 7 tysięcy marzycieli z całej Polski spełniło swoje największe sny.

mammarzenie

Kim jest Marzyciel? To dziecko w wieku 3-18 lat, które zmaga się z chorobą zagrażającą jego życiu. Fundacja Mam Marzenie przez swoją działalność chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które choć na chwilę oderwą ich od codziennego cierpienia, wniosą w życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie praca wolontariuszy, którzy są tutaj niezbędnym ogniwem. Są osobami, które poznają dzieci i ich marzenia. Fundacja Mam Marzenie jest jedyną tak dużą fundacją w Polsce, w której nikt (łącznie z Prezesem, Zarządem i Radą Programową) nie pobiera żadnego wynagrodzenia za swoją pracę, a jedyną zapłatą za poświęcony czas i wysiłek jest uśmiech Marzyciela.

Jak wygląda spotkanie wolontariusza z Marzycielem? Na pierwszym spotkaniu z małym Marzycielem wolontariusze dają mu tzw. „lodołamacz” – upominek na przełamanie pierwszych lodów i wraz z rodzicami wypełniają specjalnie przygotowaną ankietę.  Kiedy poznają lepiej dziecko oraz jego marzenie, to zabierają się do pracy. Publikują relację ze spotkania razem ze zdjęciami i pozyskują sponsora. Funduszy szukają na wiele sposobów – organizując zbiórki, koncerty, licytacje, kiermasze, zwracając się z prośbą o pomoc do szkół, osób prywatnych, firm…

mammarzenie02

Zalet wolontariatu w naszej fundacji jest mnóstwo: począwszy od uśmiechu dziecka, który jest największą nagrodą za nasze zaangażowanie, od jego pozytywnej energii, radości – takiej prawdziwej, nie udawanej, a skończywszy na poczuciu, że jest się potrzebnym. – mówi Klaudia Suliborska, wolontariuszka oddziału Trójmiasto. Dodaje, że: – wolontariusz może poznać fantastycznych ludzi i wiele się nauczyć, między innymi tego jak dostrzegać małe rzeczy, jak mówić „proszę” i „dziękuję” w imieniu kogoś, kto na co dzień mierzy się z przeciwnościami losu.

Wolontariat w Fundacji Mam Marzenie to niewątpliwie pasmo wzruszeń, emocji. Pozwala rozwijać umiejętności interpersonalne, uczy jak rozmawiać z dziećmi, które są często o wiele bardziej dojrzałe niż wskazuje wiek, a także z ich rodzinami. To czasem też trudne chwile, z którymi trzeba się zmierzyć.

mammarzenie03

Pamiętam jak jakiś czas temu nasza Marzycielka marzyła o lustrzance. Wiedzieliśmy, że jej stan jest poważny dlatego znaleźliśmy sponsora w ciągu jednego dnia. Prosiłam, aby wolontariusze nic nie powiedzieli dziewczynie, aby to spełnienie marzenia było dla niej wielką niespodzianką i dodało Jej tak bardzo potrzebnych sił. I nie zdążyliśmy. Wolontariuszki weszły na oddział z lustrzanką po południu, dziewczyna zmarła rano…– dodaje Klaudia.

Czas – to największy przeciwnik w trakcie tego wyścigu. Czas, który czasami nie pozwala powiedzieć dziecku: „widzisz? marzenia się spełniają, nigdy nie przestawaj marzyć„. Klaudia mówi, że „ciężko opisać to uczucie. To tak, jakby świat na chwilę się zatrzymał.”

A później przychodzą kolejne dzieci, kolejne marzenia i zaczyna się walka o to, aby nigdy więcej świat się nie zatrzymywał. Całe szczęście zdecydowaną większość marzeń udaje się spełnić.

mammarzenie04

Ty też możesz pomagać spełniać marzenia! Wystarczy przyjść na spotkanie wolontariuszy. Informację o tym gdzie i kiedy ono się odbywa znajdziesz na: www.mammarzenie.org/wolontariat.

W oddziale Trójmiasto odbywają się one co poniedziałek o 18:30 w biurze Logisfery przy ulicy Rzemieślniczej 33 w Sopocie. Pamiętaj, by na spotkanie przynieść: ankietę zgłoszeniową oraz trzy listy polecające.

Bez obaw – przed samodzielnymi spotkaniami z dziećmi najpierw weźmiesz udział we wszystkich etapach spełniania marzenia wraz z doświadczonym wolontariuszem. Dzięki temu będziesz mieć czas, by przekonać się czy to forma wolontariatu dla Ciebie. Następnie czeka Cię szkolenie i wraz z podpisaniem umowy wolontariackiej zostajesz pełnoprawnym wolontariuszem Fundacji.

Więcej informacji o fundacji, zostaniu wolontariuszem, a także marzeniach znajdziesz na stronie Fundacji Mam Marzenie.

 

Jeśli chcesz spełnić marzenie Marzyciela, to zerknij na listę marzeń oczekujących klikając TU lub na poniższą mapkę.

mam marzenie mapa

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *