Smacznego pomagania!

Czy jedząc  posiłek w restauracji możesz wesprzeć edukację dzieci? Otóż tak! Wystarczy, że 1 września odwiedzisz jeden z lokali biorących udział w akcji „Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz”. 10% Twojego rachunku  zostanie przekazane na zajęcia wyrównawcze dla podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Jeśli właśnie zastanawiasz się, gdzie dziś zjeść obiad lub dokąd pójść na kawę, to koniecznie wybierz się do jednego z Dobrych Miejsc! W akcji „Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz” bierze udział aż 255 lokali z całej Polski. By znaleźć Dobre Miejsce w swojej okolicy wystarczy wejść na https://wioskisos.org/dobremiejsce/znajdz-lokal/ lub kliknąć poniższą mapkę.

mapa_sos_wioski_dzieciece

Sprawdź, czy jedno z 255 Dobrych Miejsc jest w twoje okolicy klikając mapkę

Komu pomożesz?

Podopieczni Stowarzyszenia, to dzieci, które widziały i przeżyły więcej, niż większość dorosłych osób. Dzięki pracy Mam SOS, pedagogów i psychologów, udaje się przywrócić im radość, poczucie bezpieczeństwa i zaufanie do dorosłych. Niestety, na tym problemy dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych się nie kończą.

„Dzieci, które trafiają pod naszą opiekę są bardzo często zaniedbane pod bardzo różnymi względami. Oprócz braków emocjonalnych są też te edukacyjne: trafiające do nas czterolatki, które  nie  mówią, dziesięciolatki, które  nie potrafią się podpisać. Wyprowadzenie dzieci na prostą kosztuje Rodziców SOS wiele pracy i wymaga dużych nakładów finansowych, konieczne są zajęcia wyrównawcze,  a często także specjalistyczne terapie.” – mówi Barbara Rajkowska Dyrektor Krajowy Stowarzyszenia. Właśnie na ten cel zostaną przeznaczone środki zebrane podczas kolejnej, już 9 edycji „Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz”. Restauracje, które zdecydują się zaangażować w akcję, otrzymują miano Dobrego Miejsca.

dobre miejsce sos wioski dzieciece

Dzięki zajęciom wyrównawczym podopieczni Stowarzyszenia zyskują szansę na lepszy start – zarówno w okresie dzieciństwa, gdy eliminują stres związany z powrotem do szkoły, jak i później. To właśnie dzięki takim zajęciom odnajdują swoje pasje i zainteresowania. To dzięki ciężkiej pracy  podczas dodatkowych lekcji, wyrastają na samodzielnych ludzi, którzy bez probemu radzą sobie w dorosłym życiu. Wśród byłych podopiecznych  SOS Wiosek Dziecięcych są nauczyciele, pedagodzy, fizjoterapeuci. Organizacja stale monitoruje to co dzieje się z jej byłymi podopiecznymi, ostatnie badanie ich losów wykazało, że aż   20% z nich skończyło studia. Bez pracy włożonej już na poczatku ich drogi, nie byłoby to możliwe.

 

Zróbmy sobie pyszny początek roku szkolnego! 🙂 Świętujmy 1 września w Dobrym Miejscu, zjedzmy coś smaczego i przy okazji dajmy dzieciom szansę na lepszy start. Szczególnie, że nie wiąże się to dla nas z dodatkowymi kosztami. Zapłacimy tyle, co zawsze, a restaurator przekaże 10% naszego rachunku na zajęcia wyrównawcze dla podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

 

Smacznego pomagania! 🙂

 

 

***

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce to organizacja dobroczynna, która działa na rzecz umacniania rodzin zagrożonych rozpadem oraz opiekuje się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi. Wykorzystując międzynarodowe doświadczenie, z powodzeniem realizuje swoją misję w Polsce już od ponad 30 lat.

W czasie trzech dekad obecności Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce zostały zbudowane wioski w Biłgoraju, Kraśniku, Siedlcach i Karlinie. Obecnie Stowarzyszenie ma pod opieką ponad 1426 dzieci. SOS Wioski Dziecięce działa na świecie od 65 lat w 135 krajach, na 4 kontynentach, a pod jego opieką znajduje się ponad 1,5 mln dzieci.

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *