Pomaganie na wesoło – jak pokonać jesienną chandrę i przy okazji zrobić coś dobrego?

Nudzi Cię codzienność? Nudzą zwyczajne imprezy? A może dopiero co wprowadziłeś się do nowego mieszkania i nie znasz nikogo w okolicy? Jesteś singlem, a chciałbyś poznać kogoś kto przy okazji  smacznie gotuje? I co najważniejsze.. masz poczucie, że chciałbyś komuś jakoś pomóc, ale nie wiesz jak? Ten post jest właśnie dla Ciebie. Enjoy! 🙂

1. Grajcie w karty!

Poker, Makao, Tysiąc, czy po prostu Wojna…Gra w karty to świetny pomysł na spędzanie czasu ze znajomymi, a przy tym jaki emocjonujący! 🙂 Zagrajcie „na kasę”. Ten kto zwycięży, niech zdecyduje na co przekaże pulę wygranych pieniędzy.

agra w karty

2. Zorganizuj licytację niechcianych prezentów!

To bardzo proste: urządzasz imprezę, na którą każdy gość przychodzi z niechcianym prezentem (chyba każdy trzyma jakiś nietrafiony upominek w szafce). Wszystkie pakunki dostają swój numerek i rusza licytacja! Kto da więcej – wygrywa, a następnie.. triumfalnie rozpakowuje swój łup, który kupił oczywiście w ciemno. Śmiechu z pewnością będzie co niemiara. Świetna zabawa gwarantowana! Natomiast pieniądze które uda się Wam zebrać, przekażcie na wspólnie wybrany cel. Może to być karma dla psiaków, przekazanie uzbieranej kwoty na konkretną fundację itp.

Pomysł świetnie sprawdzi się również w przypadku licytacji przeczytanych już książek.

aukcja charytatywna

Żródło: https://giphy.com/gifs/season-16-the-simpsons-16×8-xT5LMESHbV1KLGMsq4

3. Poznaj swoich sąsiadów!

Wywieś na klatce, ulicy lub całym osiedlu ogłoszenia o wyprzedaży garażowej (ależ to amerykańskie, nieprawdaż? :-)). Spotkajcie się na placyku czy skwerze, gdzie każdy będzie mógł pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Czym drożej sprzedacie swoje stare płyty, książki, czasopisma, zabawki, sprzęt RTV, AGD, ubrania…tym lepiej. Niech uzbierana kwota trafi np. do lokalnego Domu Dziecka.

Zintegrujecie się jako mieszkańcy i pomożecie maluchom. To się dopiero nazywa łączenie przyjemnego z pożytecznym. 😉

pchli targ

4. Rozpisz turniej albo ligę osiedlową.

Nutka rywalizacji.. któż jej nie lubi? Choć troszkę? 🙂 Na przykład w siatkówkę, piłkę nożną czy nawet kalambury. Zaproś w weekend znajomych, rodzinę, sąsiadów. Ustalcie minimum wpisowego, które później przekażecie. Zwycięzca wybiera charytatywny cel!

Pamiętaj nic tak nie poprawia humoru, jak zrobienie czegoś dobrego dla innych. Przypominając sobie, że nie jesteśmy pępkiem świata, mamy okazję poznać nowych ludzi. Wybierzcie coś, na czym wam naprawdę zależy i…do dzieła!

pilka nozna pomoc

5. Zorganizuj piknik!

Pamiętam takie pikniki, które odbywały się jeszcze w szkole podstawowej. Każdy przynosił 5 zł oraz ciasto (oczywiście upieczone przez mamę lub babcię), kupowaliśmy od siebie wzajemnie kawałek albo dwa, na drugie śniadanie, a zebrana kwota była przekazywana na szczytny cel. Nie wiem, czy dalej to się w szkołach praktykuje, skrycie mam nadzieję że tak.

Wyjdź do swoich sąsiadów czy kolegów z pracy z taką inicjatywą. Zamiast lunchboxa przynieście upieczone przez was muffinki, ciasta, ciasteczka lub coś wytrawnego. Kupując od siebie wzajemnie, pomożecie innym.. a single mają okazję zakochać się w koledze lub koleżance z pracy, bo w końcu przez żołądek do serca! 🙂

ciasto piknik charytatywny

6. Zorganizuj mini talent show!

Wybierzcie wspólnie kameralny lokal lub poproś szefa o udostępnienie sali konferencyjnej po godzinach. Przygotuj bilety wstępu na artystę nieznanego.

Każdy z nas ukrywa w sobie jakiś talent. Nawet nie wiesz, że twój szef gra po pracy na akordeonie, koleżanka z rachunkowości nieźle opowiada kawały, a kierowca ciężarówki jest mistrzem żonglerki. Ty też w końcu masz okazję, by pokazać światu swoje obrazy, które dotąd lądowały na strychu, bo przecież „nie nadają się, by pokazać je innym”. Tego dnia niech każdy ma swoje 5 minut.

Wsparcie i entuzjazm publiczności – gwarantowane. A przy okazji.. pieniążki dla potrzebujących zebrane.

talent show

Pamiętajcie najważniejszy jest pierwszy krok, potem już samo poleci. Wierzymy, że całej jesieni i zimy nie spędzicie pod ciepłym kocem. Jest przecież tyle dobrego do zrobienia. 🙂 Do dzieła!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *