Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi

Znasz to? Przed Wigilią „Nie jedz, bo to na Święta!”, a po Świętach „No jedz, bo się zmarnuje” lub „O matko, kto to teraz zje?”. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Chętnych na to, by skosztować Twoich pieczeni, sałatek i ciast nie brakuje. A dzięki Marii Skołożyńskiej* i setkom wolontariuszy możesz zrobić dobry uczynek i podzielić się swym jedzeniem z potrzebującymi! 🙂

Inicjatywa działa już po raz szósty i jest po prostu genialna. 🙂 Po każdym Bożym Narodzeniu i Wielkanocy mieszkańcy całej Polski mogą spakować jedzenie, które zostało im po świętach i przekazać je tym, którzy są głodni. Wystarczy wejść na www.podzielmysie.pl i wypełnić krótki formularz, a wolontariusze – kierowcy pomagający w akcji odbiorą jedzenie i zawiozą je do lokalnej jadłodajni dla bezdomnych i ubogich osób.

Warunkiem odebrania jedzenia jest jego świeżość. Jak to sprawdzić? Wystarczy zadać sobie pytanie, czy będziemy gotowi dać to jedzenie następnego dnia naszym dzieciom, ukochanym lub przyjaciołom.

Akcja działa przez 3 dni, między 26 a 28 grudnia i współpracuje z jadłodajniami m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdyni, Gdańsku, Szczecinie, Toruniu, Bydgoszczy, Szczecinie, Rzeszowie, Radomiu, Zielonej Górze, Ełku, Gliwicach, Katowicach, Lublinie, Łodzi i Przemyślu.

Źródło: https://facebook.com/podzielmysie/

Podsumowując:

  • Jeśli masz jedzenie, które zostało Ci po świętach daj znać wolontariuszom akcji na stronie www.podzielmysie.pl/chce-pomoc. Kierowca zadzwoni umówić się na konkretną porę odbioru jedzenia i jeszcze tego samego dnia zawiezie je do lokalnej jadłodajni dla ubogich i bezdomnych osób.
  • Jeśli w Twoim mieście nie ma wolontariuszy-kierowców, to możesz też samodzielnie zawieźć jedzenie do najbliższej jadłodajni (lista TU)
  • Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie inicjatywy na Facebooku www.fb.com/podzielmysie. W dniach 26-28 grudnia działa też infolinia akcji pod numerem 733 335 179

 

Po Świętach oczywiście możesz również pomagać w podobny sposób i samodzielnie zawozić nadwyżki jedzenia do najbliższej jadłodajni.

 

*Maria Skołożyńska – 26-letnia organizatorka akcji Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi na codzień pracuje w Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, dodatkowo wolontaryjnie organizuje konferencje TEDxWarsaw i zajmuje się improwizacją teatralną.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *