Mikołaje na start!

Dopiero październik, ale my już zaczynamy myśleć o Bożym Narodzeniu. 😉 160 niezwykłych dzieci napisało list do Mikołaja, a my możemy pomóc spełnić ich marzenia. Podopieczni działającego przy Fundacji Hospicyjnej Funduszu Dzieci Osieroconych, Hospicjum dla Dzieci im. ks. Dutkiewicza i ich rodzeństwo nie mają wielkich wymagań. Proszą o zabawki, książki, słodycze, ale także ubranka w konkretnym rozmiarze, kosmetyki, środki czystości, sprzęt rehabilitacyjny i żywność. Niewielki podarunek będzie dla nich ogromną radością, dlatego nie zastanawiajcie się zbyt długo i zostańcie pomocnikami Św. Mikołaja. 😉

Akcja Fundacji jest prosta i czytelna.

  • Każdy może spełnić konkretne życzenie dziecka.
  • Lista dzieci wraz z ich marzeniami dostępna jest na stronie http://www.fundacjahospicyjna.pl/pl/wsparcie-socjalne/mikolaje-laczcie-sie
  • Zakupiony prezent wybrany z listy, wraz z kartką życzeń, należy wysłać na adres Fundacji Hospicyjnej: ul. Kopernika 6, 80-208 Gdańsk z dopiskiem Anna Włodkowska oraz imieniem i numerem wybranego dziecka, za której pośrednictwem trafi on do konkretnego marzyciela.
  • Organizatorzy proszą, by prezenty dostarczane do Fundacji wkładać do toreb na prezenty, nie powinny być pakowane w papier, tak by móc zweryfikować zawartość przesyłki.
  • Fundacja pomaga również w zakupie prezentów – w tym celu wystarczy skontaktować się z koordynatorką akcji, Anną Włodkowską: a.wlodkowska@hospicja.pl 668 450 743, wskazać wybrane marzenie dziecka i przelać darowiznę na konto: Bank BOŚ SA o/Gdańsk 23 1540 1098 2001 5562 4727 0010 z dopiskiem np. „Mikołaje Łączcie się – dla Wiktorii, 64”.
  • Akcja trwa do 30 listopada.

Fundusz Dzieci Osieroconych działający przy Fundacji Hospicyjnej ma za zadanie aktywne towarzyszenie dzieciom w żałobie. Do tej pory z pomocy funduszu skorzystało ok. 8500 osieroconych dzieci. Domowe Hospicjum dla Dzieci im. ks. Dutkiewicza opiekuje się 39 nieuleczalnie i ciężko chorych pacjentów. Działalność Fundacji Hospicyjnej, która prowadzi gdańskie Hospicjum, można wesprzeć m.in. przekazując 1% podatku dochodowego (KRS: 0000 201 002).

Kontakt: Anna Włodkowska 668 450 743 a.wlodkowska@hospicja.pl

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *