Międzynarodowy Dzień Pomocy Dzieciom Afrykańskim

Wiecie, że dziś jest Międzynarodowy Dzień Pomocy Dzieciom Afrykańskim (zwany też Dniem Dziecka Afrykańskiego)? I że możecie pomóc najmłodszym mieszkańcom Afryki nie wychodząc z domu lub podczas przerwy na lunch. Jak? Na przykład tak:

 1. Na stronie Dobroczynne24.pl wyróżnione zostały wszystkie produkty i procedury medyczne, które odmienią los dzieci, które dają im zdrowie, edukację i nadzieję na lepsze jutro. Możecie kupić np. wyprawkę szkolną, wyprawkę dla noworodka, czy posiłek dla dziecka –> http://bit.ly/1Ytbafxdobroczynne24
 2. Kupując koszulkę na MojaKampania.pl, jednocześnie wspomagacie akcję „Położna w Afryce” Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” (nawet 25 zł brutto z każdej sprzedanej koszulki zostanie przekazane na kampanię mającą na celu modernizację ośrodków położniczych w krajach rozwijających się). Afryka ma najwyższy na świecie przyrost naturalny (24% rocznie), a nadal w wielu afrykańskich wioskach opieka okołoporodowa nad kobietą ciężarną i jej dziećmi nie istnieje! Co roku przy porodzie umiera 360 tysięcy matek, z czego 99% zgonów przypada na kraje Globalnego Południa. Lekarze i położne Fundacji niosą pomoc w najdalszych zakątkach świata. Warto wspierać takie akcje!
  afryka pomoc

  Kupując taką piękną i funkcjonalną torbę też możesz pomóc

  moja kampania afryka

  Koszulki, bluzy, torby dostęne na https://mojakampania.pl/kampania/polozna-w-afryce

   

 3. Wirtualnie adoptując dziecko w Afryce. Czyli inaczej mówiąc zapewniając dziecku edukację. Bez Twoje pomocy jego rodziców nie byłoby stać na to, by posłać córkę, czy syna do szkoły. Zobaczcie gdzie i jak możecie to zrobić. –> Wirtualna Adopcja Dzieci. Zdradzę Wam teraz, że mam 3 dzieci. Dwójka mieszka ze mną i moim mężem w Polsce…a moja najstarsza córka mieszka w…Kongo. Wysyła do mnie listy na święta, informuje o tym jak idzie jej nauka w szkole, jak pomaga rodzicom na polu. Koszt mojej miesięczny wirtualnej adopcji to 13 euro. Tyle wystarczy, by zapewnić Julienne edukację i szansę na lepsze życie. Myślę, że warto!
adopcja afryka

Listy z Afryki – bezcenne!

 

A na koniec trochę mniej przyjemna część. Czyli geneza Dnia Dziecka Afrykańskiego znaleziona dziś na FB Dobrej Fabryki:

„Geneza święta jest tragiczna. Oto lata temu w Republice Południowej Afryki na ulice wyszli najmłodsi domagając się należnych im praw i mając nadzieję, że ich głos zostanie usłyszany bardziej niż rodziców. Niestety. Bezwzględni władcy układający wtedy porządki w tej części Afryki nie przyjęli argumentów nawet z ust najmłodszych. Protestujący przypłacili życiem swoją walkę o lepsze jutro. Wszyscy. Oprawcy nie zaglądali w metrykę. Byli bezwzględni.” 

 

My nie bądźmy obojętni na głos dzieci z Afryki. Jeśli nie macie funduszy, to udostępnijcie ten artykuł. To też jest wielka pomoc!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *