#LiniaProsta – zrób zdjęcie swojej dłoni i wesprzyj dom chroniony dla osób z zespołem Downa

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny (i dzień wagarowicza), ale to też Światowy Dzień Zespołu Downa.

Telewizja Lifetime postanowiła wesprzeć Stowarzyszenie Bardziej Kochani opiekujące się osobami z zespołem Downa.

Pojedyncza, prosta i przecinająca dłoń linia to jedna z cech wyróżniających osobę z zespołem Downa. 21. marca w Światowym Dniu Zespołu Downa Stowarzyszenie Bardziej Kochani oraz telewizja Lifetime zachęcają do włączenia się do akcji charytatywnej i zrobienia zdjęcie swojej przekreślonej dłoni.

Za każde zdjęcie (własne lub udostępnione publicznie) oznaczone hashtagiem #LiniaProsta na Instagramie, Twitterze lub Facebooku telewizja Lifetime przekaże 5 złotych na rzecz Stowarzyszenia Bardziej Kochani na projekt „Mieszkanie chronione” pomagający usamodzielnić się osobom z zespołem Downa.

Kampanii towarzyszy klip video pokazujący w symboliczny sposób trudności z dorastaniem i usamodzielnianiem się osoby z zespołem Downa. Animacja została przygotowana przez zespół A+E Networks Poland (Rami Haidar, Katarzyna Grynienko) we współpracy z Piotrem i Aleksandrą Flisami.

 

Równocześnie z rozpoczęciem akcji #LiniaProsta we wtorek, 21 marca o godz. 22:00 telewizja Lifetime pokaże pierwszy odcinek wyróżnionego w zeszłym roku nagrodą Emmy serialu dokumentalnego pt. „Taki się urodziłem”. To wzruszająca i ciepła opowieść o ludziach, których rzadko można zobaczyć w mediach: młodych mężczyznach i kobietach z zespołem Downa, a głównym tematem – ich relacje z rodzinami, znajomymi i otoczeniem. W programie występuje siedem osób i ich rodzin; niektórzy już się znają, inni zaś spotykają się po raz pierwszy. Każdy z bohaterów ma jakieś problemy i wyzwania, którym musi sprostać on sam, jak i społeczeństwo. Każdy też ma historię do opowiedzenia, która sprawi, że spojrzymy na tych ludzi w inny sposób.

Akcja #LiniaProsta potrwa do końca marca 2017 roku. Cel to uzbieranie 20 000 złotych na projekt „Mieszkanie chronione” pomagający usamodzielnić się osobom z zespołem Downa.

liniaprosta

 

 


Stowarzyszenie BARDZIEJ KOCHANI działa od 1997 roku i prowadzi specjalistyczny punkt informacji i wsparcia, w ramach którego działa telefon zaufania. Organizuje konferencje naukowe, warsztaty i szkolenia dotyczące zespołu Downa. Dodatkowo proponuje małym dzieciom zajęcia wspomagające rozwój, konsultacje i warsztaty, a dla starszych zajęcia sportowe, basenowe. Stowarzyszenie BARDZIEJ KOCHANI jest organizacją pożytku publicznego (OPP), KRS 0000032355.
Lifetime to jedyna polska kobieca telewizja oferująca unikalną mieszankę programów rozrywkowych, dokumentalnych, seriali i filmów fabularnych. Prawdziwe historie, trudne związki i emocjonujące konflikty – tym żyje Lifetime za dnia. Wieczory to pasmo filmowe Kino Lifetime, w którym wielbiciele thrillerów i dramatów obyczajowych zawsze znajdą wartościową rozrywkę.

Lifetime można oglądać m.in. w Cyfrowym Polsacie, UPC, nc+, TOYA, Orange, ipla.tv, Play NOW.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *