Jazda na rowerze i pomaganie, czyli akcja RowerPomaga.pl

Nie od dziś wiadomo, że ćwiczenia fizyczne owocują poprawą zdrowia, kondycji i samopoczucia. Pozbywamy się stresu, zbędnych centymetrów i nie dostajemy zadyszki po przejściu paru kroków. 🙂  Prawdą jest też jednak, że nie zawsze chce się nam ruszyć cztery litery. Potrzebujemy dodatkowej motywacji, zachęty…Dlatego dziś podrzucamy Tobie (i nam – bo nie ukrywamy, że też nas czasem leń dopada) porządnego kopniaka motywacyjnego!

Dołącz do akcji RowerPomaga.pl i ruszaj się nie tylko dla siebie, ale też dla dzieciaków – podopiecznych domów dziecka i świetlic środowiskowych. Możesz też przy okazji  zintegrować lokalną społeczność (swoją szkołę, firmę, rodzinę, sąsiedztwo) wokół wspólnego celu oraz ograniczyć emisję CO2 do atmosfery.

Jak tego dokonać?

 1. Informujesz najbliższych o akcji www.rowerpomaga.pl
 2. Wsiadasz na rower, jedziesz.
 3. Wracasz do domu (zmęczony(a), ale szczęśliwy(a)).
 4. Wpisujesz w formularzu na stronie www.rowerpomaga.pl liczbę przejechanych kilometrów.
 5. Jeździsz jak najczęściej, bo im więcej wspólnie przejechanych kilometrów, tym więcej dzieci otrzymuje nowe rowery.

Wypełnienie formularza zajmuje dosłownie chwilkę. http://rowerpomaga.pl/ile-przejechalismy

 

30 000 kilometrów = 1 rower dla dziecka z domu dziecka lub świetlicy środowiskowej

Nie musisz ściągać specjalnej aplikacji. Ta akcja opiera się na zaufaniu do uczestników.

 

Do akcji można zgłaszać trasy rowerowe, które spełniają następujące kryteria: 

 1. Zostały przejechane w 2017 roku
 2. Znajdują się na terenie Polski
 3. Długość trasy nie przekracza 300 kilometrów (w przypadku dłuższych tras skontaktujcie się z organizatorami akcji w celu weryfikacji przejechanych km)

 

Dodatkowo w czasie trwania akcji będą pojawiać się cele szczegółowe zgłaszane przez gminy, firmy czy organizacje rowerowe. Każda z nich może ustawiać swój limit  kilometrów oraz liczbę rowerów, którą chce przekazać dla dzieci.

Organizatorem akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka, a celem akcji Rower Pomaga jest nie tylko promocja jazdy na rowerze, ale też zachęcanie do dbania o zdrowie i środowisko.

W roku 2016 w akcji wzięło udział 27 tysięcy osób. Na rowerowym liczniku znalazło się ponad 1 mln km, co pozwoliło ograniczyć emisję CO2 o ponad 300 ton i rozdać dzieciom aż 60 rowerów! Trzymamy kciuki, żeby w tym roku wyniki były jeszcze lepsze i jeszcze więcej dzieci otrzymało wymarzone rowery!

Podsumowując…

Dlaczego warto wskoczyć na rower?

 • Badania wykazują, że jazda na rowerze rozwija wydolność układu oddechowego –gwarantując lepszą pracę płuc oraz układu krążenia – wzmacniając serce, a zarazem godzina spokojnej jazdy pozwala spalić do 500 kalorii.
 • Jazda rowerem umożliwia dotarcie na miejsce szybciej niż komunikacją miejską, autem bądź pieszo. Rower nie potrzebuje wizyty w stacji benzynowej, nie trzeba także wydawać sporej sumy na jego ubezpieczenie czy za miejsce postojowe.
 • Rower jest przyjazny środowisku – nie emituje (zatruwających wodę, powietrze oraz glebę) spalin.
 • Dzięki temu, że Ty jeździsz na rowerze, dzieci z domu dziecka otrzymują wymarzone rowery.

 

Teraz już nie ma wymówek! Przynajmniej dla nas. Poświąteczne, pomajówkowe i pourlopowe kalorie czas zacząć spalać, przy okazji spełniając marzenia dzieciaków o własnych, pięknych i nowych rowerach.

Do dzieła Kochani!

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *