Jak wspomóc WOŚP bez pieniędzy?

Czy wiecie, że Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy możecie pomóc bez wyciągania portfela? Sposobów jest kilka i są naprawdę dziecinnie proste. 🙂

Do dzieła Kochani!

1. Twój hasztag #MastercardGrazWOŚP jest wart 5 zł!

Mastercard kolejny rok gra z WOŚP i przekazuje pieniądze dla Fundacji za Twojego tweeta na Twitterze, a w tym roku również za zdjęcie na Instagramie.

Brzmi to trochę jak łańcuszek, jakich wiele. 🙂 Tylko od zwykłych łańcuszków różni się tym, że…to nie ściema! Naprawdę Mastercard za wpis każdego unikalnego użytkownika  z hasztagiem #MastercardGrazWOŚP, który zostanie opublikowany 15 stycznia 2017 r. przekaże pieniądze dla WOŚP! I to niemałe pieniądze, bo aż 5 zł za tweet na Twitterze i 1 zł za foto na Instagramie.

Pamiętajcie, że MasterCard płaci za każdą osobę, która włączy się w akcję, a nie za każdy tweet/zdjęcie. Chociaż oczywiście możecie ćwierkać na Twitterze i wrzucać foty na Insta cały dzień, zwiększając tym samym szansę na to, że więcej osób dowie się o akcji (przypominam, że każda osoba to 5 zł!, więc im nas więcej, tym lepiej).

W ubiegłych latach w efekcie tej akcji Mastercard przekazał Fundacji łącznie ponad 465 tysięcy złotych!

Ponadto Mastercard (w ramach akcji „Miej gest – pokaż serce”) zachęca do robienia zdjęć ukazujących gest serca, oznaczania ich hashtagiem #MastercardGrazWOŚP i wrzucanie ich na swoje kanały społecznościowe. Wybrane zdjęcia od czwartku do niedzieli (12-15 stycznia 2017) będą wyświetlane na dużym telebimie znajdującym się w miasteczku WOŚP pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

mastercardgrazwosp

Źródło: www.wosp.org.pl

2. Pomaganie przez oglądanie i słuchanie. 😉

Ty oglądasz poniższy teledysk (z udziałem wielu znanych osób oraz seniorów z „Dancingu Międzypokoleniowego”), a Play przekazuje kasę dla WOŚP. Im więcej osób obejrzy teledysk, tym więcej pieniędzy PLAY przekaże Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy! Proste, prawda?

 

3. Przekaż na licytację coś od serca  🙂

Włącz się do akcji Rzeczyodserca.pl i pomóż, przekazując przedmiot na licytację. Żeby zwiększyć  zainteresowanie Twoją aukcją, opowiedz jego historię (wystarczy nawet kilka słów). Wystaw aukcję, nagraj film i opublikuj go na stronie. Udostępnij swoją aukcję w mediach społecznościowych, by jak najwięcej osób dowiedziało się o licytacji. Pamiętaj, że podarowany przedmiot nie musi mieć dużej wartości materialnej, ważne, że będzie od serca!

Bez nagrywania filmiku również możecie dołączyć do orkiestrowych aukcji – aukcje.wosp.org.pl. O tym, jak wystawić swoją aukcję, przeczytasz tutaj.

wosp

Źródło: wosp.org.pl

Możesz również przekazać jakiś przedmiot na licytację, która odbędzie się w Twoim mieście. To naprawdę proste. Wystarczy, że skontaktujesz się z najbliższym sztabem (lista sztabów: http://www.wosp.org.pl/final/sztaby-25-finalu-wosp).

5. Przełam się i pokonaj swoje słabości w dobrym celu.

Zarejestruj swoje wyzwanie i podepnij je pod wydarzenie 25. Finału WOŚP na stronie WayMore.pl. Płacić nie będziesz ty, a twoi znajomi/rodzina i inne ludziska, które zechcą wesprzeć Cię w wyzwaniu, które podejmiesz.

way more wasp

Źródło: wosp.org.pl

6. Pomaganie przez udostępnianie.

Udostępnij ten wpis lub inne informacje o WOŚP na Fejsie, Snapie, Insta, Twitterze czy innym kanale społecznościowym. Ciebie nic to nie kosztuje, a naprawdę ma wielką moc! Więcej osób dowiaduje się o tym, w jaki sposób można wspomóc Orkiestrę i strumień pomocy się zwiększa. Dzięki Tobie!  🙂

7. Wesprzyj wolontariusza dobrym słowem 

Wolontariuszką WOŚP byłam już naście lat temu, ale do tej pory pamiętam np. małe dziecko, które wrzuciło do orkiestrowej puszki całą zawartość swojej skarbonki. I innych cudownych ludzi, którzy swoimi miłymi komentarzami ładowali moje baterie tak, że prawie nie czułam 15 stopniowego mrozu. 😉 Oczywiście zdarzały się też nieprzyjemne słowa i wyzwiska, ale o tym nie będę pisać.

Kochani, podarujcie uśmiech i dobre słowo wolontariuszom. To nic nie kosztuje, a ma bezcenną moc. 🙂

WOŚP identyfikator

Z 11. Finału WOŚP pozostały mi cudowne wspomnienia i taki identyfikator. 😉

 

wosp wolontariusz 25. final

Tak wygląda wolontariusz 25. Finału WOŚP. Źródło: wosp.org.pl

Jeśli macie chęć pomóc jeszcze innym ludziom i zwierzętom bez sięgania do portfela, to zerknijcie na: Dziś Pomagam Bez Pieniędzy

1 reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *