Intencje.pl – parę słów o projekcie powstającym w SKM-ce

Dziś o trochę innej formy pomocy. Mniej namacalnej, lecz wielu osobom bardzo potrzebnej.

Intencje.pl to projet spontaniczny, robiony po godzinach…a tak dokładniej, to głównie w pociągu SKM relacji Wejherowo – Gdańsk – Wejherowo w trakcie podróży autora “do” i “z” pracy. Sławomir Jakubowski, pomysłodawca tego serwisu, tym samym udowodnił, że „nie mam czasu” to tylko wymówka. 😉

Pomysł na serwis Intencje.pl przyszedł do Sławka sam, po prostu przyśnił mu się 2 kwietnia 2015. Czyli podobnie jak nasza strona, jest to projekt spontaniczny, robiony z potrzeby serducha, a nie z biznesplanu. 🙂 Owocem wyrzeczeń i ciężkiej pracy Sławomira oraz kilkorga jego znajomych była premiera serwisu, która miała miejsce 1 lipca 2016.

O swoim projekcie opowiada autor i pomysłodawca:

Dla kogo są Intencje.pl?

Serwis dedykowany jest dwóm grupom osób. Pierwsza z nich to osoby, które gotowe są poświęcić swój czas aby modlić się w pozostawionych na stronie intencjach. Mogą to robić w trakcie wieczornej modlitwy, w drodze do pracy czy w przerwie pomiędzy codziennymi obowiązkami korzystając ze strony na smartfonach.

Druga grupa to osoby, które z różnych powodów pragną modlitwy i wsparcia. Czasem są to ludzie, którzy nagle znaleźli się w trudnej sytuacji, leżą w szpitalach, pozostali sami ze swoimi problemami. Dzięki powiadomieniom e-mail dowiadują się o bezinteresownych modlitwach w ich intencjach. Przekazujemy Im tym samym jasny komunikat – “nie zostałeś(łaś) ze swoimi problemami sam(a). Jest ktoś, komu na Tobie zależy. Nie trać wiary i nadziei!”. Resztę zostawiamy Panu Bogu.

Obie te grupy komunikujemy ze sobą poprzez mechanizm prywatnych wiadomości i prezentację (na żywo) wzajemnej aktywności w sekcji Aktywność (https://intencje.pl/aktywnosc). To wszystko sprawia, że serwis intencje.pl nazywamy “Platformą Duchowej Łączności”.

Jak to działa?

Osoba, która pragnie modlitwy wstawienniczej zakłada konto i za pośrednictwem prostego formularza dodaje swoją intencję. Intencja ta po akceptacji moderatora i oznaczeniu odpowiednimi tagami publikowana jest u nas. Za każdym razem, gdy ktoś kliknie pod nią przycisk „Modlę się” autor intencji otrzymuje powiadomienie email z informacją o modlitwie w Jego intencji. Osoba, która pragnie modlić się w intencjach innych może wybrać jeden z tagów (https://intencje.pl/tagi/) dzięki któremu zapozna się z intencjami o określonej tagiem kategorii. Takie rozwiązanie ułatwia łączenie ze sobą osób proszących o modlitwę z tymi, którzy czują się szczególnie powołani do służenia pomocą w szczególnej dziedzinie np. za małżeństwa, uzależnionych czy szukających pracy.

jak-uzyc-strony-intencje_pl-gdy-chcesz-sie-modlic

Jak użyć strony Intencje.pl, gdy chcesz się modlić

 

Jaki jest odbiór ludzi?

Osoby, które słyszą o intencjach reagują entuzjastycznie. Są pod wrażeniem pomysłu i wykonania serwisu. Mamy pierwsze małe świadectwa od osób, które dziękują nam za stworzenie miejsca, w którym mogą uzyskać duchowe wsparcie. Zwykły mejl z powiadomieniem o bezinteresownej modlitwie obcej osoby dodaje skrzydeł, umacnia wiarę, przywraca nadzieję i pomaga przetrwać czasem bardzo trudne okoliczności, w których znajdują się nasi użytkownicy.

Współpraca i integracja

Jesteśmy otwarci na współpracę ze wspólnotami, zgromadzeniami, serwisami internetowymi, którym bliska jest idea modlitwy wstawienniczej. Potrafimy przygotować indywidualne rozwiązania IT, które pozwalają na wzajemną integrację.
Pięknym przykładem współpracy jest integracja z serwisem wykop.pl, a dokładniej jego częścią nazywaną mikroblogiem, która służy do publikacji krótkich postów na różnorakie tematy. Skontaktowaliśmy się z twórcą grupy osób, która pod tagiem #mikromodlitwa (http://www.wykop.pl/tag/mikromodlitwa/) modli się za siebie nawzajem. Prośby o modlitwę przesłane na naszą stronę publikujemy u Nich, a Ich intencje prezentujemy u nas wzajemnie się za siebie modląc.

jak-uzyc-strony-intencje_pl-gdy-potrzebujesz-modlitwy

Jak użyć strony Intencje.pl, gdy potrzebujesz modlitwy

Plany na przyszłość

W niedalekiej przyszłości planujemy uruchomić możliwość zakładania grup. Dzięki tej funkcjonalności poszczególne wspólnoty będą mogły zaznaczyć swoją obecność w naszym serwisie, komunikować się wzajemnie, służyć modlitwą. W planach jest też udostępnienie API dla programistów, którzy zechcą na podstawie informacji z naszego serwisu stworzyć własne aplikacje. Na chwilę obecną koncentrujemy się nad doszlifowaniem obecnego kształtu strony, która wciąż jeszcze jest w fazie beta testów.

Ciekawostki

  • Patronem serwisu jest św Izydor z Sewilli – patron Internetu i internautów.
  • Opiekę duchową nad serwisem sprawuje ks. Jarosław Hinc, proboszcz parafii p.w św Izydora Oracza w Gowinie
  • Intencje, za które modli się ks. Jarek są drukowane i odczytywane w trakcie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Mamy własną wtyczkę do przeglądarki Chrome, która w formie powiadomień informuje o nowych intencjach i zapisuje je na liście, którą można wykorzystać np. w trakcie wieczornej modlitwy.

 

Autor serwisu Intencje.pl może być dla Was przykładem, że kiedy robi się rzeczy, które się „czuje”, w które się mocno wierzy i które mogą pomóc innym, to czas się zawsze znajdzie (np. w SKM-ce). 😉

Jeśli znacie osoby, którym mógłby pomóc serwis Intencje.pl, to podajcie info dalej. 🙂

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *