Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To event minęło.

Wielka Żonkilowa Sztafeta – Puck, Sopot, Gdynia, Gdańsk

2 kwietnia 2017 @ 09:00 - 15:00

Wielka Żonkilowa Sztafeta to sportowe wydarzenie organizowane przez Hospicjum pw. Ojca Pio w Pucku, Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni, Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza oraz drużynę sportową „Biegowi Wariaci Morsy Gdynia” które ma na celu promocję zdrowego trybu życia, a także zwrócenie uwagi na potrzeby ruchów hospicyjnych oraz zachęcenie do ich wspierania.

Charytatywna sztafeta ma charakter towarzyski i jest podzielona na 3 moduły, Przejazd Motocykli, II Bieg Nadziei, Przejazd na Rolkach. Śięgać będzie od Pucka poprzez Gdynię i Sopot, a zakończy się w Gdańsku łącząc całe Pomorze.

Moduł 1 – Przejazd Motockli

Pierwszy ponad 30 kilometrowy odcinek z Pucka do Gdyni wspólnie pokonają motocykliści którzy wystartują o 9.30 z hospicjum w Pucku na skwer Arki Gdynia na który dojadą około 10:15.
Zapisy : https://elektronicznezapisy.pl/event/1525.html

Moduł 2 – II Bieg Nadziei

Kolejny 10 kilomterowy odcinek ze Skweru Arki w Gdyni do Mola w Sopocie pokonają miłośnicy biegania. Rozgrzewkę przeprowadzi profesionalny trener o godzinie 10:10, a około 10.30 wybiegniemy na trasę, by wspólnie dobiec do mety, gdzie rozpocznie się ostatni odcinek sztafety.

Zapisy : https://elektronicznezapisy.pl/event/1524.html

Moduł 3 – Przejazd Rolkarzy 

Ostatni 5 kilometrowy odcinek pokonają rolkarze na trasie od Mola do Mola (Sopot-Gdańsk Brzeźno) startujący około godziny 12.00 a kończąc na mecie całej I Wielkiej Zonkilowej Sztafety o godzinie 12:30

Zapisy: https://elektronicznezapisy.pl/event/1526.html

Każdy z wymienionych odcinków polega na wspólnym pokonaniu trasy. Zachęcamy do udziału w żółtych strojach, symbolizujących żonkile – symbol nadziei i ruchu hospicyjnego.

O 12:30 z Brzeźna wyruszy Parada Samochodów Żonkilowych. Dojadą do Baszty Jacek, gdzie o13:30 odbędzie się tradycyjna Parada Żonkiwola do pomnika Neptuna.

FB Pola Nadziei 2017
https://www.facebook.com/events/1840833656198990/

Zapraszamy wszystkich sympatyków pomorskich hospicjów do włączenia się w nasza akcję oraz do podzielenia się kilometrami z ludźmi, którzy są objęci opieką hospicyjną.

A tak biegalismy dla hospicjów podczas I Biegu Nadziei:
https://www.facebook.com/bigyellowfoot/videos/1309532429074960/

Organizator

Hospicjum pw. Ojca Pio w Pucku, Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni, Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza, „Biegowi Wariaci Morsy Gdynia”

Miejsce

Puck, Sopot, Gdynia, Gdańsk
Polska + Google Map