Dobre „Wampiry” znowu atakują!

Oddawaliście już kiedyś krew? Może oddajecie ją regularnie (z czego bardzo się cieszymy! :))? A czy braliście już udział w Wampiriadzie? 🙂

Wampiriada to coroczny projekt Niezależnego Zrzeszenia Studentów organizowany na terenie całej Polski, którego członkowie przy współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa organizują wydarzenia, podczas których chętni mogą oddać krew w wyspecjalizowanych krwiobusach. Oczywiście krew mogą oddawać nie tylko studenci. 🙂

Pierwsza Wampiriada odbyła się w 2000 roku w Krakowie. Od tamtej pory projekt jest realizowany zazwyczaj dwa razy w roku (jesienią i wiosną), we wszystkich największych miastach akademickich w Polsce. Nadrzędnym celem Wampiriady jest uświadamianie innych, jak wiele można zrobić dla drugiego człowieka poprzez oddanie krwi czy szpiku kostnego oraz szerzenie idei pomocy.

Podczas Wampiriady możecie też zwykle wziąć udział w szkoleniach z zakresu Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej oraz zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. Bardzo często przygotowywane są też atrakcyjne konkursy. Nie brakuje również nagród za oddanie krwi. Krwiodawcy oprócz czekolady mogą dostać bilety do teatru, do kina, książki, gry czy inne ciekawe nagrody!

Jak należy przygotować się do pobrania krwi? Niezbędne informacje wskaże Wam poniższa, jakże sympatyczna grafika! 🙂

Źródło: www.wampiriada.info

Wszelkie informacje o najbliższych datach i miejscach wydarzeń związanych z Wampiriadą znajdziecie tutaj www.wampiriada.info/gdzie-i-kiedy.

A czy Ty, dałeś się już pokłóć tym dobrym „Wampirom”? 🙂

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *