Twoje włosy mogą pomóc walczyć z rakiem

Jak mawiała Coco Chanel „Kiedy kobieta ścina włosy, to znaczy, że zamierza zmienić swoje życie”. W tym wypadku możecie zmienić nie tylko swoje życie. Możecie przy okazji dać komuś dużo radości, podnieść wiarę w siebie i dodać sił do walki z chorobą!

I oczywiście nie musicie być kobietą. Mężczyźni/chłopcy też nieraz mają takie czupryny, że szczęka opada. 🙂

Akcje „Daj Włos!”, „Włosem w Raka”, „Podziel Się Dzieciństwem” „Gest Przyjaźni” zachęcają i umożliwiają Wam zrobienie naprawdę dużo dobrego. Bezboleśnie, bezkosztowo, tak przy okazji. Potrzebne będą tylko: Wasze wielkie serducho i długie włosy.

 

Daj Włos!

 

podziel się dzieciństwem

Oddając swoje warkocze kobietom i dzieciom, którym chemioterapia włosy odebrała, dajecie im nie tylko nowy wygląd. Przede wszystkim dodajcie więcej siły do walki o zdrowie i życie! A to jest bezcenne.

Akcja „Daj Włos!” prowadzona jest w całej Polsce przez fundację Rak’ n’Roll, a peruki przekazywane są kobietom walczącym z rakiem.

Jeśli chcecie, by peruki powędrowały do dzieci, które zmagają się z nowotworem lub inną chorobą skutkującą wypadaniem włosów i łysieniem to weźcie udział w akcji „Włosem w Raka” organizowanej przez Stowarzyszenie Mówimy NieBoRakowi, w akcji „Podziel Się Dzieciństwem” (organizatorzy: Klinika Włosów Hair LAB oraz Agencja Interaktywna SukcesFirmy.pl, która współpracuje z fundacją Herosi) lub „Gest Przyjaźni” (Fundacja Przyjaźni WeGirls).

 

Jak pomóc?

Potrzebne będą: 

  • długi włos (min. 25 cm lub 30cm do ścięcia)
  • dobre chęci

Kto może wziąć udział w akcji?

Każdy, czyli: dziecko, dorosły, on i ona – każdy, kto ma min. 25 lub 30cm (zależy od wymogów fundacji) włosów do ścięcia i zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych.

Jak to zrobić?

Aby wziąć udział w akcji wystarczy ściąć włosy według instrukcji dostępnej na stronie jednej z w/w fundacji i przesłać je razem z wypełnionym oświadczeniem na odpowiedni adres. Instrukcja i oświadczenie we wszystkich przypadkach są bardzo podobne i bez problemu znajdziecie je na stronach akcji: „Daj Włos!”„Włosem w Raka”„Podziel się dzieciństwem” i  „Gest Przyjaźni”.  🙂

Możesz też znaleźć salon w swojej okolicy. Na stronach fundacji znajdziecie listę salonów fryzjerskich, gdzie fryzjerzy dobrze wiedzą, jak odpowiednio ściąć włosy.

Co zrobić, jeśli nie mam takich długich włosów? 

Możesz trochę poczekać i zapuścić włosa. 🙂 Lub promować akcję wśród swoich znajomych i rodziny. Możesz też przekazać info swojemu fryzjerowi. Niech też dołączy do akcji.

 

Jak to wygląda w praktyce zobaczcie poniżej. Zdjęcia Uli (mojej bardzo dobrej koleżanki), która niedawno przekazała swoje długie, piękne włosy fundacji Rak’n’Roll.

Przed ścięciem

W trakcie

Gotowe :)

 

Kinga z Zielonej Góry (córka mojej przyjaciółki) z kolei sama namówiła rodziców, żeby ściąć włosy i przekazać je innemu dziecku. Tata ściął włosy i razem z rodzicami nasza mała bohaterka wysłała je do Stowarzyszenia Mówimy NieBoRakowi. Teraz zapuszcza włoski, by zrobić to jeszcze raz! Kinia – jesteś wielka! 🙂

1 reply

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] Powoli wiosnę czuć za oknem, piszą, że bociany już wracają a portale promują pomaganie przez ścinanie włosów. http://www.dzispomagam.pl/daj-wlos/ […]

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *