Córka Matka Kobieta – inicjatywa polskich kobiet dla kobiet z Kenii

Jest takie miejsce na ziemi, gdzie czas spowalnia, w powietrzu unosi się zapach mango, a pod stopami znajduje się czerwona jak cegła ziemia. Jest taki dom, gdzie mieszka radość, beztroska i spokój. Są takie dwie kobiety, których drogi krzyżują się i prowadzą do Limuru, małego miasteczka położonego 36km od Nairobi, znanego z wytwórstwa butów Bata, mleczarni i uprawy herbaty. To właśnie w tym miejscu na świecie, znajduje się St. Anthony Children’s Home – czyli bezpieczne miejsce, które po wielu przejściach odnalazły 63 dziewczynki.

St Anthony Children Home

Dom dziecka w Limuru to miejsce szczególne, gdyż dzięki inicjatywie polskiej misji franciszkańskiej, stał się schronieniem dla molestowanych fizycznie i psychicznie dziewczynek z Limuru (głównie ze slumsów Misri) i okolic. Każda z dziewcząt ma swoją głęboko skrywaną historię, która na szczęście należy już do przeszłości. Obecnie, wszystkie dziewczynki mają zapewniony dach nad głową, łóżko, ciepły posiłek i dostęp do edukacji.

sylwi

Sywia – Córka Matka Kobieta z wielkim sercem

Po kilku odwiedzinach, zostawionych łzach, uśmiechach i cząstce serca na kenijskiej ziemi, Kasia i Sylwia postanowiły zrobić dla Limuru coś więcej. W ten sposób zrodziła się idea projektu Córka Matka Kobieta, mającego na celu wzmocnienie szans i świadomości 63 dziewczynek z St. Anthony Children’s Home. Jest to inicjatywa edukacyjna, która poprzez kilkadziesiąt godzin zajęć ma za zadanie wprowadzić dziewczęta i zwiększyć ich wiedzę na temat praw kobiet, ich wartości, szans na rynku pracy, okresu dojrzałości, macierzyństwa, zasad utrzymywania higieny osobistej.

wolontariat afryka wyjazd

Kasia – Córka i Kobieta, która zakochała się w Afryce i dziewczynkach z domu dziecka w Limuru

Realizacja projektu przewidziana jest na jesień 2017 roku, lecz dziewczyny już w tym momencie prężnie pracują nad promocją swoich działań i zachęcają do okazania wsparcia na wszelkie możliwe sposoby. Jest to opcja zarówno dla tych, którzy nie mają pieniędzy, ale także dla tych, którym brakuje czasu na zaangażowanie się w długofalową pomoc. Tak naprawdę każdy, kto popiera ideę szerzenia mądrej pomocy, edukacji w zakresie praw kobiet i dostępu do wiedzy prozdrowotnej, znajdzie dla siebie odpowiednią formę na wsparcie projektu Córka Matka Kobieta.

corka matka kobieta pomoc

Jeśli zastanawiasz się nad tym kim są jest Kasia i Sylwia, co było ich motywacją do działania, chciałbyś bliżej zapoznać się z założeniami projektu i w rezultacie, chciałbyś wiedzieć jak duży TY masz wpływ na życie 63 dziewczynek z Limuru – odwiedź oficjalną stronę projektu:

www.corkamatkakobieta.pl 

Dziewczyny zachęcają również do obserwowania profilu projektu na facebooku, lajki i szery będą jak najbardziej na miejscu 😉 www.facebook.com/corkamatkakobieta

cmk

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *