Pies ze schroniska – idealny partner na trening i spacer

Bieg z psem to dopiero motywacja! Patrzysz na czworonoga, który ma jeszcze w sobie mnóstwo energii i…biegniesz dalej!

Bieg z psiakiem ze schroniska to nie tylko trening i dobry uczynek na koncie. To przede wszystkim wielka radość. Obu stron.

Pieski wychodzą z boksów, spożytkowują energię, uczą się od nowa budowania relacji z człowiekiem. A ludzie? Mają zapał do aktywnego spędzania czasu na świeżymy powietrzu. No i zakochują się później w psiakach, do których wracają, którym szukają domu lub sami je adoptują. 🙂

Monika Dąbrowska, która jest niesamowicie pozytywną osobą, wymyśliła akcję „Bieg na 6 łap”. Pomysł jest prosty i  genialny, dlatego nie dziwimy się wcale, że zapaliła już nim ludzi z 29 miejscowości. I domyślamy się, że na tym nie poprzestanie.

mapa_bieg_na_6_lap

W akcji „Bieg na 6 łap” biorą udział osoby starsze, młode i te tyci tyci, osoby niepełnosprawne, harcerze, osadzeni – po prostu każdy, któremu los zwierzaków nie jest obojętny, a przy tym ma ochotę spędzić czas na świeżym powietrzu.

Biegacze przyjeżdżają do schronisk często z całymi rodzinami. Kto chce, ten biega, a kto nie chce lub nie może, to spaceruje lub spędza czas z kotkami w Kotułku.

Biegacze - 4-1

 

Jak dołączyć do „Biegu na sześć łap”? – odpowiada Monika, organizatorka akcji

Każde miasto prowadzi akcję w oparciu o zasady, jakie obowiązują w danym schronisku i przy poszanowaniu preferencji włodarzy. Oznacza to, że w zależności od miejscowości, „Bieg na sześć łap” ma cykliczny lub całoroczny charakter. Aby dowiedzieć się kiedy można przybyć do danego schroniska, najlepiej bezpośrednio kierować pytania do koordynatorów z danego terenu lub dyrekcji.

W większości miejscowości akcja odbywa się codziennie w godzinach otwarcia azylu, zaś raz w miesiącu ogłaszane są grupowe treningi, by ośmielić nowe osoby do udziału (pokazać im, jak funkcjonuje schronisko, na jakich zasadach Pieski zapraszane są na trening, jak wygląda trasa).
Warto mieć ze sobą dowód osobisty. Smycze, obroże zapewnia azyl.

Co ważne – w akcji mogą wziąć udział osoby pełnoletnie lub małoletnie, pozostające obowiązkowo pod opieką dorosłego.

10536817_716844285031721_4882274631939475957_o

bieg_6_lap

Przybywając do schroniska, należy udać się do biura lub osoby wyznaczonej do ,,wydawania” (przepraszam za ten zwrot) Piesków na trening. Wówczas też przedstawiamy swoje preferencje:

  1. Bieg czy spacer,
  2. Spacer z dziećmi czy tylko dorosłymi,
  3. Przybyliśmy pojedynczo czy w towarzystwie (pieski są w boksach same lub z kolegami. W zależności od ilości gości udających się na wspólny trening, taka ilość Piesków jest wydawana. Nie dopuszcza się do sytuacji, w której z boksu zamieszkiwanego np. przez dwa Sierściuszki zabiera się tylko jednego na trening)
  4. Trasa długa czy krótka,
  5. Tempo szybkie czy wolne.

Taki wywiad pozwala dopasować do siebie kompanów i sprawia, że każda ze stron czerpie radość z treningu, bez uszczerbku na zdrowiu.

Praktycznie po każdym spotkaniu do schroniska wracają Ci sami biegacze, bo Pieski, z którymi trenowali skradły im serce. Publikują ich zdjęcia na własnych profilach, opisują ich charakter, cechy, z powodu których nie mogą przestać o nich myśleć. Poszukują dla nich nowych domków. Dzieciaczki z kolei podsyłają rysunki, na których widnieją włochate buźki kompanów ze spacerów, ponieważ ciągle przeżywają spotkania z  nimi. Część Piesków znajduje nowe domy – adoptowane są przez biegaczy lub osoby, które zobaczyły na profilu lekkoatletów właśnie te Sierściuszki. Cieszymy się szalenie, że ta akcja przyciąga tak wiele cudownych, wrażliwych serc!

klatka_schronisko

Przy okazji następnego biegu wstąpcie do schroniska i dajcie psom pobiegać na świeżym powietrzu. 🙂 Pamiętajcie, że zwierzęta są przez większość dnia zamknięte w niewielkich boksach. Pieski czekają na was!

bieg_pies

 

Więcej informacji znajdziecie na Bieg na 6 łap.

10001548_1408029732790942_342567363_n

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *