7 maja Gramy dla Zwierząt w całej Polsce!

logo_top_dzien_zwierzatWiecie, że 7 maja będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Zwierząt?

Z tej okazji Fundacja Centaurus organizuje akcje i koncerty, z których pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc zwierzętom (tym małym i dużym, domowym i gospodarskim).

Fundacja pragnie, by drugi weekend maja stał się corocznym świętem wszystkich zwierzaków. W roku 2016 będziemy grać dla zwierząt starszych, zwierząt bezdomnych w schroniskach i pod opieką organizacji pozarządowych oraz dla uratowanych koni. Organizatorzy piszą na swojej stronie, że „żadna karma, leczenie ani posłania nie zastąpią zmian w podejściu do zwierząt, świadomości ich cierpienia kiedy są krzywdzone lub traktowane przedmiotowo. Dlatego wybieramy działanie dwutorowe. Nasza kampania gra na rzecz bieżących potrzeb dla zwierząt, ale jednocześnie kładzie ogromny nacisk na zmiany społeczne. Być może wtedy, za parędziesiąt lat, działania takich organizacji jak naszą będą zupełnie niepotrzebne. Aby to osiągnąć, chcemy angażować się w kampanie nie tylko w miastach, ale również na terenach wiejskich, gdzie niestety tradycja pokoleniowa i rutyna mają pierwszeństwo przed humanitarnym traktowaniem zwierząt i poszanowaniem ich godności.”

krowa_pies_jpg

Zrzeszonych w Fundacji będzie można spotkać na ulicach największych Polskich miast (szczegóły znajdziecie w naszym Kalendarzu). Wolontariusze będą kwestować na rzecz zwierząt: będą zbierać karmę (wysyłka), rozdawać materiały informacyjne i rozmawiać.

Całkowite wsparcie z projektu zostanie przekazane zwierzakom pod opieką organizacji pro-zwierzęcych, które tego wsparcia wypatrują, ze szczególnym uwzględnieniem zwierząt starszych.

logo

Tylko pamiętajcie – 7 maja gramy WYŁĄCZNIE POZYTYWNIE! Bez lamentów, narzekania, bez mówienia, czego nie chcemy. Nie będzie makabrycznych filmów, gromkich i złowrogich okrzyków oraz gróźb wobec kogokolwiek. Celem akcji jest „zbudowanie wizji, jakiej pragniemy dla wszystkich zwierząt oraz szukanie pozytywnych rozwiązań. Tego dnia promowane będą tylko pozytywne hasła i slogany. To ma być dzień radosny, pełen wiary i nadziei że z sukcesem zbudujemy nową świadomość wśród ludzi na wsiach i w miastach”. 🙂

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *