5 pomysłów na ślubne pomaganie!

Letni, piękny dzień. Przystojny on, piękna ona, dużo bieli i kwiatów – po prostu cudowna sceneria. Eleganccy goście, a każdy z nich wyda przynajmniej kilkanaście złotych na: kwiaty, kupon totolotka- którego prawdopodobieństwo trafienia 6 wynosi 1: 13983816 (!) lub czekoladki – a przecież teraz większość z nas dba o linię.  😉

Nie ukrywajmy…jeśli dostaniecie 50 bukietów, to może będzie przez chwilę miło, że jest tak pięknie i kolorowo w Waszym mieszkaniu. Jednak z każdym potknięciem się o wazony z kwiatami radość ta będzie stopniowo maleć. 😉 Tradycja tradycją, ale czy nie sądzicie, że warto zrobić w tym przypadku wyjątek? Dla dobra Waszego i innych. 🙂 Co powiecie na to, żeby ten dzień był niezapomnianym nie tylko dla młodej pary? Podzielcie się Waszym szczęściem z ludźmi lub zwierzętami potrzebującymi pomocy!

bukiet slubny

Oto kilka pomysłów jak pomóc potrzebującym przy okazji ślubu:

1. Poproście gości o zabawki, przybory szkolne, karmę dla zwierząt.

Tylko najpierw koniecznie skontaktujcie się z Domem Dziecka, Domem Samotnej Matki, czy schroniskiem, któremu zechcecie pomóc. Często domy dziecka otrzymują nadmiar maskotek i słodyczy, a dużo bardziej pomocne mogą okazać się środki higieniczne, kosmetyki, akcesoria do pokoju dziecięcego czy pościel.

Na zaproszeniu możecie napisać np. taki wierszyk:

„Praganiemy, by w ten dzień uroczy,

Ucieszyły się czyjeś oczy!

Zamiast kwiatów do życzeń w Kościele,

Dołączcie …………………… nasi przyjaciele.

My do………………………. z nimi pojedziemy

i w Waszym imieniu ………………przekażemy”

przybory szkolne

Możecie też zebrać pieniądze do puszki na dowolny cel. Na przykład na spełnienie marzenia chorego dziecka.

Zamień-Kwiaty-na-Marzenia

2. Oddaj suknię ślubną i buty dla organizacji charytatywnej.

Jesteście na tyle zakochani, że chyba nie planujesz jej włożyć drugi raz, nieprawdaż? 😉 Cenisz sobie tradycję? Pamiętaj jednak, że moda mocno się zmienia i nie masz pewności czy za 30 lat Twoja córka będzie chciała założyć „coś używanego” akurat po Tobie. Natomiast my mamy pewność, że istnieją takie organizacje, które chętnie przyjmą suknię i przekażą ją potrzebującym lub sprzedadzą, a zysk trafi do osób poszkodowanych przez los. Możesz też oddać suknię i akcesoria ślubne do licytacji i w ten sposób pomóc w zbiórce pieniędzy (np. podczas finału WOŚP, na charytatywni.allegro.pl lub na aukcje, które prowadzone są na Facebook’u). Możesz też oddać suknię i dodatki do sklepu charytatywnego.

skunia slubna charytatywniebuty subne

3. Sprzedaj zdublowane prezenty.

Kilka kompletów pościeli? 10 identycznych garnków, a może kompletnie nietrafiony prezent? To jest naturalne, że gościom zdarza się dublować prezenty. Wystarczy sprzedać nieużyteczne przedmioty, a pieniądze przekazać np. na spełnienie marzenia chorującego dziecka, lub wesprzeć zbiórkę pieniędzy (czasem tak mało brakuje, by uratować komuś życie!). Na stronie SiePomaga.pl możecie wybrać osobę, której będziecie pomagać. Możecie też spełnić małe (wielkie) marzenie chorego dziecka. Klocki LEGO, rolki czy odremontowanie pokoju, zamiast kolejnego kompletu zastawy stołowej? My widzimy w tym sens, a Wy?  Fundacje takie jak: Mam Marzenie, Trzeba Marzyć, Uwolnij Marzenia  prowadzą bazy marzeń ciężko chorych dzieci.

prezent slubny

4. Zorganizujcie zbiórkę charytatywną na szczytny cel, zamiast „na wózek”.

Chyba wszyscy kojarzymy taką zabawę w trakcie oczepin, kiedy to goście muszą zapłacić za taniec z Nowożeńcami. Uzyskana kwota przeznaczana jest zwykle „na wózek dla przyszłego dziecka”. A gdyby tak poprosić hospicjum o puszkę na datki i  zebrane pieniądze przekazać na szczytny cel? Albo zafundować jakiemuś dziecku indeks Akademii Przyszłości i dać szansę na lepszą przyszłość?

akademia przyszłości

5. Zorganizujcie integrację gościom weselnym.

Kuzyni, przyjaciele..Tak dawno się nie widzieliście, przyjechali specjalnie z drugiego końca świata na Waszą uroczystość. Super by było spędzić z nimi trochę więcej czasu. Jak pogodzić przygotowania weselne ze spotkaniami towarzyskimi? Jest na to proste rozwiązanie! Zamiast tradycyjnych spotkań w restauracji, a nawet tradycyjnych poprawnin, zaproponujcie działanie, które was zintegruje, a dodatkowo sprawi radość nie tylko wam, ale i innym. Zadzwońcie np. do schroniska dla zwierząt lub do koordynatorów „Biegu na 6 Łap” i spytajcie, czy możecie wziąć psiaki na spacer. Ruch i przebieżka po weselnej kolacji zawsze wskazane. 😉

Biegacze - 4-1

Pomysłów jest wiele…To tylko kilka z nich. Pamiętajcie #DobroWraca, a szczęście się mnoży, kiedy się je dzieli! 🙂

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *