26. sposobów na wsparcie WOŚP

26. Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami. 🙂 W tym roku środki będą zbierane dla tych najmniejszych, najsłabszych i zupełnie od nas dorosłych zależnych, czyli „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. W niedzielę 14 stycznia 2018 tysiące wolontariuszy w Polsce i za granicą wyjdzie na ulice i będzie kwestować na rzecz WOŚP. W ten weekend naprawdę będzie gorąco! Wiele tysięcy koncertów, imprez, happeningów i innych niesamowitych wydarzeń. O godzinie 20:00 tradycyjnie odbędzie się „Światełko do nieba” – happening świetlny będący punktem kulminacyjnym finału.

Wiecie, że nie musicie czekać aż do niedzieli i już możecie wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy? Na 26. Finał WOŚP przygotowałam dla Was aż 26 sposobów na zaangażowanie się w tę szczególną akcję. Nawet jeśli nie lubicie zimy i do wiosny nie planujecie wysuwać nosa spod koca, to też możecie pomóc! 🙂 Nie macie kasy? Nie ma problemu, poniżej znajdziecie również sposoby na pomaganie WOŚP bez wydawania grosza.
Do dzieła!

 1. Na początek #playdlaWOŚP, czyli pomaganie przez oglądanie 24h livestream’u. 😉 Im dłużej oglądasz, tym więcej kasy leci dla WOŚP. Start 13.01.2018 o 20:30. 
 2. Pobierz finałową aplikację mobilną „Zostań WOŚPOoznawcą” (dostępna na telefonach z systemem iOS i Android)  – http://www.wosp.org.pl/final/app Znajdziesz tam m.in. mapę wydarzeń i miejsc zbiórek stacjonarnych w Twojej okolicy, mnóstwo przydatnych informacji, statystyk i rewelacyjny test sprawdzający, czy jesteś WOŚPOznawcą. 🙂 Poprzez aplikację możesz też w parę chwil przelać dowolną kwotę na WOŚP.
 3. Mastercard znów gra z WOŚP. 🙂 14 stycznia 2018 Twój wpis na Twitterze z hasztagiem #MastercardGrazWOŚP to aż 5 zł dla Fundacji! 
 4. Weź udział w imprezach WOŚP! Wiele startuje już kilka dni przed finałem. Biegi, licytacje, koncerty, zimowe kąpiele w morzu…Wszystko to po to, by pomóc i przy okazji świetnie się bawić. 🙂 Sprawdź co się będzie działo w twojej okolicy w naszym kalendarzu i na stronie https://www.wosp.org.pl/final/26-final/wydarzenia (lub kliknij poniższą mapkę)
 5. Wrzuć parę złotych do „skarbony stacjonarnej”, którą znajdziesz w różnych sklepach, salonach i instytucjach w całej Polsce i za granicą. Część miejsc, w których spotkasz finałowe puszki znajdziesz m.in. w finałowej bazie wydarzeń lub w orkiestrowej aplikacji mobilnej. Od 8 stycznia takie skarbonki stoją m.in. w sklepach Lidl – https://www.lidl.pl/pl/wosp-2018.htm 
 6. Zrób zakupy w sklepie internetowym Siemashop.pl. Znajdziesz tam orkiestrowe koszulki, bluzy, książki, płyty, a nawet apteczkę pierwszej pomocy. 🙂
 7. Weź udział w orkiestrowych aukcjach – aukcje.wosp.org.pl. Już na liczniku aukcji jest ponad 3 miliony złotych! Możesz w dowolnej chwili dołączyć do aukcji na rzecz WOŚP, licytując lub wystawiając własne przedmioty. O tym, jak wystawić swoją aukcję, przeczytasz tutaj
 8. Kup orkiestrowy sok Dawtona i wesprzyj Fundację WOŚP! 😉 W tym roku, w ramach współpracy firmy Dawtona i Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, po raz pierwszy na sklepowych półkach pojawią się soki pomidorowe w specjalnych finałowych opakowaniach. Produkt będzie dostępny do końca stycznia.
 9. Lub kup herbatę i rozgrzej nie tylko ciało, ale też serducho Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 🙂 
 10. Rób zakupy przez FaniMani.pl. Wybierz WOŚP, a część wartości twoich zakupów poleci do Wielkiej Orkiestry. Nic Cię to nie kosztuje!

  fanimani_pl jak to dziala

  Źródło: FaniMani.pl

 11. Dorzuć się do „wirtualnej skarbonki” na portalu Siepomaga lub załóż swoją skarbonkę na www.siepomaga.pl/26final
 12. Wyślij SMS o treści SERCE na numer 75 565 (koszt: 5 PLN netto czyli 6,15 z VAT). Numer będzie aktywy w dniach: 1 – 22 stycznia 2018.
 13. Bądź współtwórcą Wirtualnego Serca na wspieram.to/wosp. Twoja wpłata zostanie w 100% przekazana dla WOŚP. Nawet 1 grosz przekazany przez Ciebie przemieni się w wirtualną kropkę z Twoim nazwiskiem, która będzie częścią wirtualnego serca.

  wirtualne serce wosp

  Źródło: wspieram.to/wosp

 14. Jeśli chcesz pomóc bez wychodzenia z Facebook’a, to zrób to za pomocą aplikacji: https://apps.facebook.com/wielka_orkiestra/

  wosp zbiorka na FB

  Źródło: wosp.org.pl

 15. Lub stwórz swoją własną zbiórkę na Fejsie – www.facebook.com/pg/wosp/fundraisers/
 16. W tym roku możesz wesprzeć WOŚP wpłacając Bitcoiny. Więcej informacji na: https://bitbay.net/pl/finansowanie-spolecznosciowe/wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy-2018
 17. Przebywasz za granicą i nie wiesz jak pomóc? Wpłać dowolną kwotę poprzez Sami Swoi Przekazy Pieniezne WOSP (w placówce, przez telefon lub przez internet).
 18. Lub wpłać za pomocą PayPal.
 19. Licytuj  Złote Serduszka i Złote Karty PLAY. Złote Serduszka 26. Finału WOŚP tradycyjnie zostały wykonane ze złota otrzymanego w czasie poprzedniego Finału WOŚP. Każde z nich jest numerowane. Złote Serduszko o numerze 100 już pojawiło się na jednej z orkiestrowych aukcji (http://aukcje.wosp.org.pl/zlote-serduszko-nr-100-26-final-wosp-i5940877).

  fot. Łukasz Widziszowski

 20. Możesz też przeznaczyć jakiś przedmiot na licytację, która odbędzie się w Twoim mieście. To naprawdę proste. Wystarczy, że skontaktujesz się z najbliższym sztabem (mapę sztabów znajdziesz na: www.wosp.org.pl/final/sztaby/mapa-sztabow). Jeśli myślisz, że nie masz niczego, co możesz przekazać na aukcję, to…poszukaj jeszcze raz. Na pewno coś znajdziesz. 😉

  Mapa sztabów WOŚP: https://www.wosp.org.pl/final/sztaby/mapa-sztabow

 21. Dość prostą metodą jest też wpłata dowolnej kwoty w bankomatach sieci Euronet. W najbliższy weekend, 13‑14 stycznia br. w ponad 7 tysiącach bankomatów i wpłato-bankomatów sieci Euronet w całej Polsce widoczna na ekranach powitalnych grafika wielkiego finału będzie przypominać o możliwości wpłaty darowizny wprost na konto Fundacji. Euronet już w ubiegłym roku rozpoczął bezterminową współpracę z WOŚP, na mocy której konto Fundacji będzie można zasilać także przez kolejnych 365 dni.

  Źródło: https://www.wosp.org.pl/aktualnosci/z-bankomatu-euronet-wprost-na-konto-wosp

 22. Lub wrzuć pieniądze do Wirtualnej Puszki WOŚP.
 23. Możesz też po prostu udostępnić ten wpis lub inne informacje o WOŚP na Fejsie, Snapie, Insta, Twitterze czy innym kanale społecznościowym. Nic Ciebie to nie kosztuje, a naprawdę ma wielką moc!  🙂

  social media

  Udostępnienie tego artykułu w social media to też pomoc. 🙂

 24. W niedzielę po prostu nie siedź w domu, baw się doskonale podczas wydarzeń towarzyszącym 26. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i nie zapomnij wrzucić paru złotych do puszki. 🙂 Jak poznać wolontariusza WOŚP? Myślę, że nie będziesz mieć z tym problemu, jednak dla pewności podpowiadamy, że nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka – naklejki, drugi wolontariusz (dla bezpieczeństwa nie należy chodzić samemu) i identyfikator (noszony w widocznym miejscu, z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem, numerem zbiórki, hologramem i kodem QR).

  Źródło: wosp.org.pl

 25. W dniu Finału WOŚP na ulicach miast i miasteczek całej Polski kwestują także wolontariusze z przenośnym terminalem, umożliwiającym płatności zbliżeniowe na rzecz WOŚP. Tak będzie również w tym roku! Wolontariusz z terminalem powinien nosić specjalną koszulkę z informacją o tym, że przyjmuje datki przekazywane kartami płatniczymi, którą rozpoznacie po charakterystycznym napisie „Zbliż się do Orkiestry”.

  fot. Łukasz Widziszowki

 26. Podaruj wolontariuszom nie tylko pieniądze, ale też dobre słowo, uśmiech lub ciepłą herbatą. 🙂 Szczególnie, że jutro ma być dość mroźnie. Pamiętam, że kiedy sama byłam wolontariuszką WOŚP, to każde miłe słowo było na wagę złota i naprawdę dodawało skrzydeł. 🙂

  Sposobów na wparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest naprawdę wiele i uwierzcie, że nie wyczerpałam jeszcze tematu. Więcej pomysłów znajdziecie np. na: https://www.wosp.org.pl/final/wesprzyj. 🙂 Codziennie pojawiają się kolejne wydarzenia towarzyszące finałowi oraz nowe informacje o tym jak wspomóc WOŚP. Pamiętajcie, że naprawdę każdy gest i każda złotówka się liczy!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *