#17milionów

#17milionów to nie kolejna kumulacja Lotto. #17milionów to niesamowicie ważna kampania społeczna na rzeczy osób zmagających się z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, która wystartowała 1 października i potrwa przez cały miesiąc. Kulminacja działań realizowanych w ramach tegorocznej edycji przypada dziś – 5 października – w Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

Organizator akcji – Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” – kolejny raz chce zwrócić uwagę Polaków na codzienne problemy osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym i przypomnieć, iż ludzie z MPD są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i nie potrzebują ckliwej litości, tylko większej wrażliwości, zrozumienia ich potrzeb i pewnych niepełnosprawności, a czasem pomocy w radzeniu sobie z codziennymi czynnościami.

17 milionow

Źródło: http://17milionow.pl

Na całym świecie ponad 17 milionów osób cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce. MPD dotyczy jednak dużo większej liczby osób, bo przecież choroba dotyka też całą rodzinę. To codzienna walka o poprawę jakości życia, o jak najczęstszą rehabilitację, o jak najlepszy rozwój dziecka, o jak największą samodzielność chorego i jak najmniejszy ból. W Polsce szacuje się, iż prawie połowę liczby osób niepełnosprawnych ruchowo stanowią chorzy na MPD.

Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” od wielu lat zajmuje się specjalistyczną terapią dzieci z MPD. Akcja, którą organizują już po raz drugi, ma na celu  zwrócenie uwagi społeczeństwa na codzienne problemy osób z MPD.

MDP

Źródło: 17milionow.pl

Kampanię aktywnie wspierają osoby publiczne, a dodatkowym akcentem tegorocznych obchodów Światowego Dnia MPD będzie podświetlanie różnych miejsc i obiektów na zielono. 5 października o godz. 19:00 na znak solidarności z osobami dotkniętymi MPD kilkadziesiąt miejsc w całej Polsce zabłyśnie na zielono zaczynając od Zamku Królewskiego w Warszawie, przez katowicki Spodek, Zamek Królewski w Chęcinach, poznański stadion INEA, wrocławski SKY Tower, Operę i Filharmonię Podlaską oraz wiele innych miejsc.

17milionow

Źródło: http://17milionow.pl

„Adresatami naszej kampanii są wszyscy, którzy lubią pomagać, a sposobów przyłączenia się dotegorocznej kampanii #17milionów jest wiele. Może być to zrobienie sobie zdjęcia z hasłem „#17 milionów” i zamieszczenie go na profilu społecznościowym z hashtagiem #17milionów, podświetlenie jakiegoś miejsca na zielono i sfotografowanie go lub sfilmowanie, zmianę swojego zdjęcia profilowego lub własnej strony WWW na kolor zielony oraz informowanie jak największej liczby osób o kampanii 17 milionów. Zdając się tylko na własną kreatywność, każdy może przyłączyć się do naszej akcji i wesprzeć ją w indywidualny sposób.” – podkreśla Izabela Jachim-Kubiak, Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” – organizator kampanii.

Więcej informacji na temat ogólnopolskiej kampanii społecznej 17 milionów na: http://17milionow.pl/

17 milionow

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *