10 sposobów na pomoc dzieciom nie tylko w Dzień Dziecka

Dzieciństwo – beztroska, szczęście, radość, zabawa…Cudownie by było gdyby każde dziecko na świecie tak właśnie opisało ten czas w swoim życiu. Życie jednak pisze różne scenariusze. Czasem najmłodsi muszą wydorośleć zbyt szybko, tocząc kolejne boje z chorobą lub innymi przeciwnościami losu.

Myślę, że dziś jest idealny dzień, by pokazać im, że nie są sami.

Skoro znalazłaś(eś) się na naszej stronie i czytasz ten artykuł, to już zapewne nie muszę Tobie tłumaczyć, że pomagać warto.

Podrzucam więc tylko kilka pomysłów jak pomóc dzieciakom nie tylko w Dzień Dziecka. 🙂

 

  1. Spełnij marzenie dziecka i dodaj mu siły i energii do walki z chorobą!

Jak to zrobić? Zostań wolontariuszem i osobiście poznaj Marzyciela lub pomóż w sfinansowaniu dziecięcego marzenia. Szczegóły na stronie Fundacji Mam Marzenie lub Fundacji Trzeba Marzyć.

Lub pomóż pokonać szpitalną nudę przekazując dzieciom z Oddziału Onkologii i Hematologii (poprzez wolontariuszy Fundacji Mam Marzenie) nowe gry i puzzle.

2. Ufunduj dziecku indeks Akademii Przyszłości lub zostań tutorem i pomóż dziecku dostrzec i rozwinąć swój potencjał. To jest naprawdę rewelacyjny projekt, który z całego serca polecam! 🙂 Więcej informacji TU.

3.  Klikaj w Pajacyka lub na Dobry Klik. Najlepiej codziennie, a nie tylko w Dzień Dziecka.

4. Przekaż swoje włosy dzieciom po chemioterapii

Jeśli chcecie, by peruki powędrowały do dzieci, które zmagają się z nowotworem lub inną chorobą skutkującą wypadaniem włosów i łysieniem, to weźcie udział w akcji „Włosem w Raka”„Podziel Się Dzieciństwem”  lub „Gest Przyjaźni”.

5. Wkręć się w pomaganie i zbieraj nakrętki. 🙂 Zmienią się one w realną pomoc finansową (np. dla hospicjów czy niepełnosprawnych dzieci).

6. Pomóż dzieciakom z Afryki. Adoptuj dziecko wirtualnie i podaruj mu szansę na lepszą przyszłość.

Lub wspomóż dziewczynki z St. Anthony Children’s Home w Limuru w Kenii. Więcej informacji o projekcie Córka Matka Kobieta znajdziecie TU lub na corkamatkakobieta.pl

7. Oddaj krew – dzieci także jej potrzebują! Jak widać na zdjęciu to nie takie trudne i straszne jak się wydaje. 😉

8. Zostań dawcą szpiku – zarejestruj się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lub poprzez DKMS. To łatwiejsze niż myślisz, a może uratować komuś życie. Więcej informacji znajdziecie TU.

9. Stwórz ośmiornicę, która pomoże wcześniakom. 🙂

Jeśli jeszcze nie słyszałaś(eś) o Ośmiorniczkach dla wcześniaków, to koniecznie przeczytaj wywiad z koordynatorką akcji Joanną Kmieć.

10. #PodajDalej informację o tym, że już 10 czerwca odbędzie się #WielkiMecz i w tak prosty sposób pomóż podopiecznym Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Na mecz też oczywiście zapraszamy. 😉

Sposobów na pomaganie dzieciom jest oczywiście dużo więcej.

Do powyższego dodałabym chociażby codziennie rozdawanie uśmiechów oraz…rozejrzenie się wokół siebie. Może wśród znajomych czy rodziny też jakieś dziecko potrzebuje wsparcia? Nie bój się zaoferować swoją pomoc.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *